All inclusive летување во Сончев брег - Хотел Пауталија

Еднодневен пакет за целата летна сезона на база All Inclusive во Сончев Брег во хотел ПауталијаХотел Пауталија е лоциран во Сончев Брег, во близина на познатиот Cacao beach, наспроти хотел Гренада.

Хотелот располага со 32 двокреветни соби.
Во секоја соба има TV, клима, фрижидер, бања со када.
На располагање на гостите на хотелот се ресторан, базен, чадор и лежалки.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1577 денари (25 €)
Важи за периодот: од 
18 до 30 јуни и од 01 до 15 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1861 денар (30 €)
Важи за периодот: од 01 до 11 јули
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2180 денари (35 €)
Важи за периодот: од 12 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1703 денари (27 €)
Важи за периодот: од 23  до 31 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Програмата All Inclusive вклучува:

 • Појадок: 08:00 - 10:00 часот
 • Ручек: 12:00 - 14:00 часот;
 • Попладневна увина: 16:00 - 17:00 часот;
 • Вечера: 18,30 - 20:30 часот;
 • Пијалоци: бар - 8.00-22: 00 часот;
 • Оброците се на шведска маса;
 • Конзумација во барот: кафе (еспресо, 3 во 1, инстант кафе), фрапе, чај, какао, млеко, сокови микс, минерална вода, пиво, домашно вино и бугарски алкохол (виски, џин, ракија, водка, мента, рум) во неограничени количини;
 • Програмата започнува со попладневна ужина и вечера на денот на пријавување и завршува со ручек на денот на одјавување;

*Паркингот се плаќа - 3 € на ден за автомобил

Сончев Брег - најголемиот бугарски морски туристички комплекс - се наоѓа во јужното крајбрежје на Црното Море и се наоѓа во една убава залив во форма на полумесечина, свртен кон исток. Северниот дел на одморалиштето ги допира крајните врвови на Старопланинскиот масив, а тоа создава прекрасна комбинација на море и планина. Во јужниот дел одморалиштето граничи со лоцираниот на мал полуостров древен град Несебар - архитектонски и историски споменик на бугарската и светската култура – заштитен од страна на УНЕСКО. Летувалиштето е надалеку прочуено како едно прекрасно место во Европа за разновиден и активен туризам во сите сезони од годината, но исто така и за профилактички престој и лекување под дејство на благотворните морско-климатски фактори и на откриената во последните години вредна минерална вода.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни, при минимум три ноќевања.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Дете од 6 до 11.99 години плаќа 50% од цената на пакетот, доколку се две деца меѓу 6 и 12 год. се плаќа само за едното дете, второто се сместува бесплатно.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Во склоп на комплексот има обезбедуван паркинг со 20 паркинг места - се наплаќа 3 € на ден за автомобил (со претходна резервација за паркинг место).
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 18 јуни до 15 септември 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876/55 47 50.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Пауталија

Хотел Пауталиja***

Сончев брег, Р. Бугарија
Тел:  +359 
******
E-mail: hotel[email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2021 е обезбедена од Хотел Пауталија***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2021 до 15.09.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive

Појадок: 7:30 ч. - 10:00 ч.

Ручек : 12:00 ч. - 14:00 ч.

Вечера : 18:30 ч. - 21:00 ч.

Во менито има салати , супи , предјадења, главни јадења и десерти на шведска маса во Основен ресторан.

Пијалоци: кафе, чај, сок - 7:30 ч. - 22:00 ч.

Наливно пиво, наливно вино и бугарски алкохол - 10:00 ч. - 22:00 ч.

Попладневна ужина: банички, сендвичи и слатки - 15:30ч - 17:00ч

Програмата All inclusive почнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на напуштање на хотелот.