All inclusive летување во Сончев брег - Хотел Пауталија

Еднодневен пакет за со појадок и вечера или на база All Inclusive во Сончев Брег во хотел ПауталијаХотел Пауталија е лоциран во Сончев Брег, во близина на познатиот Cacao beach, наспроти хотел Гренада.

Хотелот располага со 32 двокреветни соби.
Во секоја соба има TV, клима, фрижидер, бања со када.
На располагање на гостите на хотелот се ресторан, базен, чадор и лежалки.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1577 денари (25 €)
Важи за периодот: од 
01 до 30 јуни и од 01 до 22 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2209 денари (36 €)
Важи за периодот: од 01 до 11 јули 
и од 23 до 31август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2525 денари (41 €)
Важи за периодот: од 12 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1893 денари (30 €)
Важи за периодот: од 01 до 30 јуни и од 01 до 22 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2525 денари (41 €)
Важи за периодот: од 01 до 11 јули и од 23 до 31август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2841 денар (46 €)
Важи за периодот: од 12 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Програмата All Inclusive вклучува:

 • Појадок: 08:00 - 10:00 часот
 • Ручек: 12:00 - 14:00 часот;
 • Попладневна увина: 16:00 - 17:00 часот;
 • Вечера: 18,30 - 20:30 часот;
 • Пијалоци: бар - 8.00-22: 00 часот;
 • Оброците се на шведска маса;
 • Конзумација во барот: кафе (еспресо, 3 во 1, инстант кафе), фрапе, чај, какао, млеко, сокови микс, минерална вода, пиво, домашно вино и бугарски алкохол (виски, џин, ракија, водка, мента, рум) во неограничени количини;
 • Програмата започнува со попладневна ужина и вечера на денот на пријавување и завршува со ручек на денот на одјавување;

*Паркингот се плаќа - 5 € на ден за автомобил

Сончев Брег - најголемиот бугарски морски туристички комплекс - се наоѓа во јужното крајбрежје на Црното Море и се наоѓа во една убава залив во форма на полумесечина, свртен кон исток. Северниот дел на одморалиштето ги допира крајните врвови на Старопланинскиот масив, а тоа создава прекрасна комбинација на море и планина. Во јужниот дел одморалиштето граничи со лоцираниот на мал полуостров древен град Несебар - архитектонски и историски споменик на бугарската и светската култура – заштитен од страна на УНЕСКО. Летувалиштето е надалеку прочуено како едно прекрасно место во Европа за разновиден и активен туризам во сите сезони од годината, но исто така и за профилактички престој и лекување под дејство на благотворните морско-климатски фактори и на откриената во последните години вредна минерална вода.

Услови на понудата

 • Понудата е за едно лице, за двојно сместување.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 6 до 12 години доплаќа 13 € со појадок и вечера или 15  дневно на база All inclusive
 • Второ дете до 11,99 год. се сместува бесплатно.
 • Деца над 12 години и трет возрасен купуваат ваучер.
 • Комплексот има и паркинг со бариера од 5  / ден по автомобил по претходна нарачка.
 • Хотелот не прифаќа домашни миленици.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Пријавувањето е после 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 1 јуни до 22 септември 2022 година.
 • Откажување и промена на резервацијата, без казна, е можно во рок од 1 месец од датумот на сместување!
 • По овој период се наплаќа казна во висина на депозитот или 30% од износот на резервацијата.
 • Во случај на позитивен PCR или антиген тест, нема да се наплаќа казна!
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876/55 47 50.
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Пауталија

Хотел Пауталиja***

Сончев брег, Р. Бугарија
Тел:  +359 
******
E-mail: hotel[email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од Хотел Пауталија***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2022 до 22.09.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive

Појадок: 7:30 ч. - 10:00 ч.

Ручек : 12:00 ч. - 14:00 ч.

Вечера : 18:30 ч. - 21:00 ч.

Во менито има салати , супи , предјадења, главни јадења и десерти на шведска маса во Основен ресторан.

Пијалоци: кафе, чај, сок - 7:30 ч. - 22:00 ч.

Наливно пиво, наливно вино и бугарски алкохол - 10:00 ч. - 22:00 ч.

Попладневна ужина: банички, сендвичи и слатки - 15:30ч - 17:00ч

Програмата All inclusive почнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на напуштање на хотелот.