Нова Година на Црно море во Созопол - Бутик Хотел Sea Sense, Созопол

Дводневен пакет за Нова Година за двајца со појадок + празнична новогодишна вечера во Бутиков Хотел Sea Sense, СозополЕден од малкуте дизајнерски бутик хотели на бугарското крајбрежје на Црното Море, се наоѓа во Созопол.
Луксузниот скапоцен камен Sea Sense е дело на дизајнерот Ејал Тахор, познат со своите проекти не само во Бугарија, но и во странство.
Дизајнерот се одликува со карактеристичниот ракопис кој силно делува на имагинацијата за концепт за хотел.
Тој го исполнува просторот со удобноста на природните материјали од меката палета и со карактеристична строгост кон деталите.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 16811 денари (272 €)
Ваучерот важи за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во соба со делумен поглед кон Црно море
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера за Нова Година
 • Интернет
 • Паркинг

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 18075 денари (293 €)
Ваучерот важи за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во соба Делукс со делумен поглед кон Црно море
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера за Нова Година
 • Интернет
 • Паркинг

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 19276 денари (313 €)
Ваучерот важи за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во соба со морски поглед
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера за Нова Година
 • Интернет
 • Паркинг

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 23637 денари (383 €)
Ваучерот важи за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во атеље со морски поглед
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера за Нова Година
 • Интернет
 • Паркинг

Новогодишно мени

 • Роле од печена пиперка, свежо биволско сирење, мус од модар патлиџан, зрело овчо сирење во билки, краставици, домати, се служи со букет од зеленчук и калинки.
 • Терин од дроб од патка со слатко од шумски плодови и зелени смокви
 • Сарма со сецкано месо
 • Печено плодово прасе на фурна со шумски печурки, печен компир со рузмарин и лук
 • Новогодишна баница
 • Баклава
 • Домашна медена торта

Бутик хотелот со дванаесет соби, стои на брегот на морето, контрастира на околниот пејзаж со белина и заоблени форми, а посетителот има чувство дека се наоѓа на некој од грчките острови.
Собите се со пространи тераси над инфинити базенот и самиот морски брег.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 12 години или трет возрасен се сместува бесплатно.
 • Цена за детска празнична вечера – 15 €.
 • Доплата за сместување на возрасен на дополнително легло - 20 € за ноќевање и 60 € за празнична вечера.
 • За дополнително трето ноќевање користите 30% попуст.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2016 год. до 01 јануари 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 883/30 10 90
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 883/30 10 90
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутик Хотел Sea Sense, Созопол

Созопол, Р. Бугарија
Калфата №28
Тел: +359 
******
Website: www.seasense.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Бутик Хотел Sea Sense, Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 01.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.