Одмор во Арбанаси Бугарија - Комплекс Арбанашки хан

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Арбанашки хан, Арбанаси

Сместен во историското село Арбанаси, хотелскиот комплекс „Арбанашки хан“ *** е изграден во типичен преродбенски стил на Арбанаси. Сместен на 6500м2 сопствениот простран двор, комплексот вклучува историска куќа која датира од 17 век, прогласена за споменик на културата од национално значење, два хотелски дела, лоби бар и 24-часовна рецепција.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1754 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНO лицe и вклучува:

 • Едно ноќевање во луксузна двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

Уникатните резбани дабови врати и мебел ги потопуваат гостите во атмосфера на топлина и комфор. Гостите можат да се релаксираат во велнес-центарот на хотелскиот комплекс. Тој нуди сауна, парна бања, џакузи и масажи.

Комплексот има бесплатен приватен паркинг, конференциска сала, ресторан и таверна со камин, каде се служат вкусни бугарски јадења. Гостите можат да вечераат во тивка градина или да уживаат во пијалок во барот. Wi-Fi со голема брзина е достапен низ целиот комплекс.

Хотелскиот комплекс „Арбанашки хан“ е на 300 метри од црквата на Рождеството Христово и манастирот Света Богородица. Селото може да се пофали со многу споменици од 17 и 18 век, вклучувајќи манастири и цркви. Велико Трново е оддалечено 4 км.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 4 години се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 4 до 12 години  сместено на дополнително легло доплаќа 15 € на ден.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Домашните миленици не се дозволени во комплексот.
 • Валидност на ваучер: од 12 октомври до 15 декември 2021 година.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 882/30 03 30.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Арбанашки хан

Арбанаси, Велико Трново - Р. Бугарија
ул. 
проф. Георги Кандиларов" 8-10
Тел: +359 882/ 30 03 30
e-mail: [email protected]
Website: www.arbanashkihan.com

ВИП Понудата е обезбедена од Арбанашки хан

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.10.2021 до 15.12.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.