Одмор во Арбанаси - Хотелски комплекс Перла

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Хотелски комплекс Перла, АрбанасиХотелски комплекс "Перла" се наоѓа во туристичко село со карактеристична преродбенска архитектура Арбанаси, во близина на Велико Трново – старата престолнина на Бугарија. Комплексот е олицетворение на континуитетот меѓу модерната атмосфера на новиот век и преродбенскиот дух зачуван во селото. Арбанаси е убаво место, кое ги пленува своите гости со убави архитектонски креации. Престојот кај нас ќе се насладите на спокојство, ќе се оддалечите од бурното секојдневие на градот и ќе се препуштите во атмосфера на целосна релаксација.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 853 денари (14 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2496 денари (40 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3255 денари (53 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4140 денари (67 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5372 денари (87 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелът разполага с 16 двойни стаи и 2 апартамента.
Стаите са със собствен санитарен възел, мини бар, кабелна телевизия, интернет, климатик и тераса.
В закритата си част механата разполага със 100 места, а лятната градина с открит басейн увеличава капацитета му.

Хотелот располага со 16 двокреветни соби и 2 апартмани.
Собите се со бања, мини бар, кабловска телевизија, интернет, клима уред и тераса.
Во внатрешниот дел таверната располага со 100 места, а во летната градина со надворешен базен има уште места за нашите гости.
Местоположба и знаменитости:
Село Арбанаси е лоцирано во непосредна близина на средновековната бугарскапрестолнина Велико Трново. Основано во 15 век од православни Грци, Албанци и Бугари населбата го достигнува својот процут во 17 век. Поради необичниот шарм, уникатни архитектонски споменици и благопријатната клима, во 1921г. со царски указ село Арбанаси е прогласено за одморалиште, а во 2000 година за "Историска населба" од национално значење. Куќите со над 300 годишна историја се зачувани во автентичен вид и импресионираат со неповторлива архитектура, дрворезбарство и уметнички фасадни орнаменти. На територијата на селото Арбанаси се зачувани 5 цркви и 2 манастири изградени и фрескоописани во крајот на 16 и почетокот на 17 век. Во манастирот Успение Богородично се чува една од чудотворните икони на Божјата Мајка. Село Арбанаси нуди единствена можност за непосреден допир до вистински ремек-дела во архитектурата, интериерниот дизајн и црковното сликарство од 16 - 17 век.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања за викенд.
 • Деца до 2.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 11.99 години плаќаат 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Дoплата за сместување во апартман - 7.5 € на вечер.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 19 март до 31 мај година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација пред купување тел : +359 988/ 72 24 32 или +359 878/ 145 083. 
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски комплекс Перла

Арбанаси, Велико Трново, Р. Бугарија
Тел: +359 
******+359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотелски комплекс „Перла”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 19.03.2021 до 31.05.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.