Нова Година во Арбанаси Бугарија - Рачев Хотел Резиденс

Пакети со појадок, ручек или вечера + новогодишен пакет во Рачев Хотел Резиденс****, Арбанаси - Р. БугаријаРачев Хотел Резиденс **** е лоциран во селото Арбанаси, четири километри источно од Велико Трново. Непосредно до комплексот се наоѓа манастирот Успение Богородично, во којшто се чува чудотворната икона Богородица Троеручица.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12608 денари (205 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца во двокреветна соба и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци на шведска маса со вклучена топла и ладна зона / еден од кои е доцен појадок - бранч на 01.01.2018 /
 • Два ручеци или две вечери без пијалоци + една празнична вечера
 • Коктел за богата новогодишна ноќ со свечена програма со гостин-изведувач, диџеј, лотарија со изненадувања
 • Бесплатно празнично  бифе (1 јануари) - од 13:00 часот. до 15:00. пред каминот на ресторанот - со разновидност од соленки, слатки, чај, кафе
 • Слободна употреба на парна бања, сауна, семејно џакузи, ледено катче
 • Слободна употреба на апаратите во фитнес центарот
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен интернет на територијата на комплексот
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13872 денари (225 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца во студио и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци на шведска маса со вклучена топла и ладна зона / еден од кои е доцен појадок - бранч на 01.01.2018 /
 • Два ручеци или две вечери без пијалоци + една празнична вечера
 • Коктел за богата новогодишна ноќ со свечена програма со гостин-изведувач, диџеј, лотарија со изненадувања
 • Бесплатно празнично  бифе (1 јануари) - од 13:00 часот. до 15:00. пред каминот на ресторанот - со разновидност од соленки, слатки, чај, кафе
 • Слободна употреба на парна бања, сауна, семејно џакузи, ледено катче
 • Слободна употреба на апаратите во фитнес центарот
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен интернет на територијата на комплексот
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13872 денари (225 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца во двокреветна соба и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци на шведска маса со вклучена топла и ладна зона / еден од кои е доцен појадок - бранч на 01.01.2018 /
 • Три ручеци или две вечери без пијалоци + една празнична вечера
 • Коктел за богата новогодишна ноќ со свечена програма со гостин-изведувач, диџеј, лотарија со изненадувања
 • Бесплатно празнично  бифе (1 јануари) - од 13:00 часот. до 15:00. пред каминот на ресторанот - со разновидност од соленки, слатки, чај, кафе
 • Слободна употреба на парна бања, сауна, семејно џакузи, ледено катче
 • Слободна употреба на апаратите во фитнес центарот
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен интернет на територијата на комплексот
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14820 денари (240 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца во студио и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци на шведска маса со вклучена топла и ладна зона / еден од кои е доцен појадок - бранч на 01.01.2018 /
 • Три ручеци или две вечери без пијалоци + една празнична вечера
 • Коктел за богата новогодишна ноќ со свечена програма со гостин-изведувач, диџеј, лотарија со изненадувања
 • Бесплатно празнично  бифе (1 јануари) - од 13:00 часот. до 15:00. пред каминот на ресторанот - со разновидност од соленки, слатки, чај, кафе
 • Слободна употреба на парна бања, сауна, семејно џакузи, ледено катче
 • Слободна употреба на апаратите во фитнес центарот
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен интернет на територијата на комплексот
 • Туристичка такса и ДДВ

На 29, 30.12.2017. и 01.01.2018 година. - Различни музика во ресторанот.

Празнична новогодишна вечера

 • Комплемент од "Rachev Hotel Residence" **** -  француска паштета на брускета од селски леб
 • Новогодишна салата "Зимски романса" / домат, краставица, сирење, кашкавал, чајна, јајце, Снежанка, зелка со моркови, печени пиперки, маслинки /
 • Комплимент од главниот готвач - Бахчиванџијска туршија
 • Предјадење: Печено француско сирење Бри со крцкава кора со бадеми, гарнирано со слатко од шумско овошје
 • Главно јадење: Свински ролат со сос "Жу", тарталета со конфитиран кромид, пилешко со моцарела и билки, грилован компир и глазиран зеленчук
 • За вегетаријанци / вегани - Само со претходна нарачка на е-mail се врши замена со: пастрмка на плоча и глазиран зеленчук; шумски печурки на плоча и глазурен зеленчук
 • Вечера: Избрани суви предјадења и увезено сирење - микс
 • Десерт: Чизкејк со ароматично слатко од пумско овошје
 • Баница
 • Овошје микс
 • Леб
 • Минерална вода 0.500l
 • Газиран пијалок
 • Ракија 50мл
 • Вино - ½ шише
 • Чаша шампањ
 • Детско мени: ½ од менито за возрасен / безалкохолни пијалоци/

Со своите 46 двокреветни соби и студиа и 2 апартмани, поделени во четири меѓусебно поврзани згради и внатрешен двор со специјално хортикултурно уредување, хотелот ги нуди сите удобности за одмор или бизнис средби. Секоја соба располага со минибар, сателитска TV, телефон, клима уред, бесплатен широкопојасен Wi Fi интернет пристап, интерактивна хотелска презентација, пристап до собата со чип картичка.
Изграден во стилот на 16 век, комплексот создава атмосфера на комфор, дискреција, мир и спокојство. Комбинација од затворен ресторан со камин, надворешна скара со фурна и ражен им овозможува на гостите да релаксираат и пробаат различни стари традиционални и европски јадења.
Со своите 180 места, природна светлина и мултимедијални опрема конференциската сала е најголемата во Арбанаси и регионот.
Велнес центарот вклучува 20 метарски надворешен базен, саунa, турска бања, фитнес сала, зона за релаксација, кабинети за масажа и специјалисти, кои ќе Ве консултираат и олеснат во изборот на соодветните третмани.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5 годишна возраст, кои користат кревет на родител, се сместуваат бесплатно со вклучен појадок.
 • За деца од 5 до 12 годишна возраст се доплаќа 85 € за тридневен пакет и 95  за четиридневен пакет.
 • Доплата за трет возрасен - 145 € за тридневен пакет и 165 € за четиридневен пакет.
 • Доплата за единечно сместување во соба – 15 € на / Ваучер
 • Доплата за дополнително ноќевање - 15 € за возрасен и 5 € за дете, независно од типот просторија. 
 • Анулации:
 • До 45 дена пред датата на сместување се задржува 30% од цената на пакетот.
 • Од 45 до 20 дена пред датата на сместување се задржува 50% од цената на пакетот.
 • При помалку од 20 дена преда датата на сместување– се задржува пoлната сума.
 • При неявяване на гост по предплатена резервация – се задржува полната сума.
 • Потребна е претходна резервација во хотелот пред купување на ваучерот, на тел: +359 882 10 21 21 или +359 62 655 255.
 • Валидност на понудата: от 28 декември 2017 год. до 04 јануари 2018 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Рачев Хотел Резиденс

Рачев Хотел Резиденс****
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. "Димитар Папазов" №2 
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]

Website: www.rachevarbanasi.com

ВИП Понудата е предоставена од Рачев Хотел Резиденс****, Арбанаси

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2017 до 04.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.