Одмор во Арбанаси Бугарија - Рачев Хотел Резиденс

Дводневен делничен пакет со појадок и вечера во Рачев Хотел Резиденс****, Арбанаси - Р. БугаријаРачев Хотел Резиденс **** е лоциран во селото Арбанаси, четири километри источно од Велико Трново. Непосредно до комплексот се наоѓа манастирот Успение Богородично, во којшто се чува чудотворната икона Богородица Троеручица.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2209 денари (36 €)

Понудата е валидна за сместување од недела до четврток. 
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Двa појадоци
 • Една вечера 
 • Еднократно користење на парна бања 
 • Бесплатно користење на фитнес центар
 • Интернет на територијата на комплексот
 • Бесплатен паркинг
 • Туристичка такса

Со своите 46 двокреветни соби и студиа и 2 апартмани, поделени во четири меѓусебно поврзани згради и внатрешен двор со специјално хортикултурно уредување, хотелот ги нуди сите удобности за одмор или бизнис средби. Секоја соба располага со минибар, сателитска TV, телефон, клима уред, бесплатен широкопојасен Wi Fi интернет пристап, интерактивна хотелска презентација, пристап до собата со чип картичка.
Изграден во стилот на 16 век, комплексот создава атмосфера на комфор, дискреција, мир и спокојство. Комбинација од затворен ресторан со камин, надворешна скара со фурна и ражен им овозможува на гостите да релаксираат и пробаат различни стари традиционални и европски јадења.
Со своите 180 места, природна светлина и мултимедијални опрема конференциската сала е најголемата во Арбанаси и регионот.
Велнес центарот вклучува 20 метарски надворешен базен, саунa, турска бања, фитнес сала, зона за релаксација, кабинети за масажа и специјалисти, кои ќе Ве консултираат и олеснат во изборот на соодветните третмани.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5 годишна возраст, кои користат кревет на родител, се сместуваат бесплатно со вклучен појадок.
 • За деца од 5 до 12 годишна возраст се доплаќа 15 € на база на пакетот.
 • Доплата за трет возрасен во соба – 22.5 € на база на пакетот.
 • Доплата за единечно сместување во соба – 15 € на / Ваучер
 • Доплата за сместување во студио – 7.5 € на човек на вечер;
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на човек на вечер.
 • Потребна е претходна резервација во хотелот пред купување на ваучерот, на тел: +359 882 10 21 21 или +359 62 655 255.
 • Валидност на понудата: от 15 ноември до 20 декември 2017 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Рачев Хотел Резиденс

Рачев Хотел Резиденс****
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. "Димитар Папазов" №2 
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]

Website: www.rachevarbanasi.com

ВИП Понудата е предоставена од Рачев Хотел Резиденс****, Арбанаси

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.11.2017 до 20.12.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.