Одмор во Арбанаси Бугарија - Рачев Хотел Резиденс

Дводневен делничен пакет со појадок и вечера во Рачев Хотел Резиденс****, Арбанаси - Р. БугаријаРачев Хотел Резиденс **** е лоциран во селото Арбанаси, четири километри источно од Велико Трново. Непосредно до комплексот се наоѓа манастирот Успение Богородично, во којшто се чува чудотворната икона Богородица Троеручица.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 4740 денари (77 €) - 50% = 2370 денари (38.5 €)
(Важи за деновите од неделата до четврток вклучително)
Доплата за Викенд / петок, сабота и официјални празници / - 4 € на човек на вечер

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Двa појадоци
 • Една вечера во ден по Ваш избор
 • Еднократно користење на на парна бања за двајца
 • Бесплатно користење на опрема во фитнес центар
 • Интернет на територијата на комплексот
 • Бесплатен паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Со своите 46 двокреветни соби и студиа и 2 апартмани, поделени во четири меѓусебно поврзани згради и внатрешен двор со специјално хортикултурно уредување, хотелот ги нуди сите удобности за одмор или бизнис средби. Секоја соба располага со минибар, сателитска TV, телефон, клима уред, бесплатен широкопојасен Wi Fi интернет пристап, интерактивна хотелска презентација, пристап до собата со чип картичка.
Изграден во стилот на 16 век, комплексот создава атмосфера на комфор, дискреција, мир и спокојство. Комбинација од затворен ресторан со камин, надворешна скара со фурна и ражен им овозможува на гостите да релаксираат и пробаат различни стари традиционални и европски јадења.
Со своите 180 места, природна светлина и мултимедијални опрема конференциската сала е најголемата во Арбанаси и регионот.
Велнес центарот вклучува 20 метарски надворешен базен, саунa, турска бања, фитнес сала, зона за релаксација, кабинети за масажа и специјалисти, кои ќе Ве консултираат и олеснат во изборот на соодветните третмани.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5 годишна возраст, кои користат кревет на родител, се сместуваат бесплатно со вклучен појадок.
 • За деца од 5 до 12 годишна возраст се доплаќа 15 € за целиот престој.
 • Доплата за трет возрасен во соба – 22.5 € за целиот престој.
 • Доплата за единечно сместување во соба – 15 € на / Ваучер
 • Доплата за сместување во студио – 7.5 € на човек на вечер;
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на човек на вечер;
 • Секој клиент којшто ќе купи ваучер, може да доплати за секоје наредна ноќевање - по 17 € на човек за вечер. За дете – 5 € на вечер. / При достапни слободни места /
 • Доплата за "Weekend" / петок, сабота и официјални празници / - 4 € на човек на вечер
 • Потребна е претходна резервација во хотелот пред купување на ваучерот, на тел: +359 882 10 21 21 или +359 62 655 255.
 • Ваучерите се валидни, по претходна потврда од хотелот за деновите од неделата до четврток од 06 до 30 септември 2016 година.
 • Понудата не важи за 22 - 24 септември 2016 година.
 • Сите доплата се вршат на рецепција во хотелот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Рачев Хотел Резиденс

Рачев Хотел Резиденс****
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Ул. "Димитар Папазов" №2 
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]

Website: www.rachevarbanasi.com

ВИП Понудата е предоставена од Рачев Хотел Резиденс****, Арбанаси

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.09.2016 до 30.09.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.