Одмор на Црно море во Балчик - Хотелски комплекс Бела куќа 3*

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотелски комплекс Бела куќа 3*, БалчикХотелски комплекс Белата куќа 3 * се наоѓа на плажа, во близина на јахтеното пристаниште во градот Балчик . Хотелот има 10 двокреветни соби и 3 студија опремени со клима уред, телефон, фрижидер и ТВ. Терасите нудат прекрасен поглед кон Црно море. Гостите можат да вечераат во ресторанот Белата куќа, кој нуди широк избор на рибни јадења и европска кујна.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Џакузи, парна бања и сауна
 • Паркирнг
 • Туристичка такса
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

* Вечерата е à la carte мени, вклучувајќи минерална вода и чаша бело или црвено вино:
- Опција 1 - салата Шопска, свинско месо со помфрит и крем бруле;
- Опција 2 - Овчарска салата, Пилешки стек со динстан зеленчук и Чизкејк.

Балчик се наоѓа во живописниот залив на Белиот брег и потекнува од VII-VI век п.н.е. како грчка колонија. Во 40-тите години на минатиот век, убавината на овој град ја плени романската кралица Марија и тука ја изгради својата резиденција. Балчик се наоѓа на 45 км од Варна и 10 км од одморалиштата Албена и Златни песоци.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при двајца сместени во двокреветна соба.
 • Деца до 2 години престојуваат бесплатно.
 • За дете до 12-годишна возраст, сместено на дополнително легло (фотелја), на рецепција се плаќа 13 € дневно, на база на пакетот.
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице потребно е да се купи посебен ваучер, а сместувањето е на дополнителен кревет (софа кревет).
 • Валидност на ваучер: од 16 јуни до 31 август 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација на телефон :: +359 897/958 629.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски комплекс Бела куќа 3*

Хотелски комплекс "Бела куќа"
Гр. Балчик, 9600, Р. Бугарија
Ул. "Гео Милев" 18

Тел.: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: whitehousebg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотелски комплекс Бела куќа 3*, Балчик!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.06.2021 до 31.08.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.