Одмор во Банско - Апарт хотел Дрим***, Банско

Еднодневен пакет со појадок во Апарт хотел Дрим***, БанскоАпарт хотел Дрим *** е местото кое ќе ве натера да се чувствувате како дома во Банско. Вгнезден во подножјето на величествената Пирин планина и во непосредна близина до почетната станица на жичарницата, хотелот нуди одлични услови за одмор како во зима, така и во текот на летото!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 727 денари (12 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање 
 • Бесплатен wi-fi
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 916 денари (14 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Бесплатен wi-fi
 • Туристичка такса и осигурување

Банско е ски-центар број 1 на Балканот и има 70 км. скијачки патеки со различна тежина. Создадени се одлични услови за практикување на ски алпски дисциплини, ски трчање, биатлон и сноубординг. Локацијата на хотелот Дрим *** и ски гардероберот се идеални, ако сте љубител на зимските спортови и сакате да ги искористат предностите на совршените услови кои ги нудат скијачките терени во одморалиштето.
Во текот на летото, пак, Хотел Дрим *** ќе ви ги обезбеди потребните услови за комплетен одмор, благодарение на планинската свежина, чистиот воздух во регионот и зоната за релаксација.
Има 24-часовна рецепција и Wi-Fi пристап во хотелот. Апарт-хотелот работи со конкурентни и достапни цени, и може да понуди специјални понуди за вашиот личен одмор или бизнис настан.
Апарт хотел Дрим *** се состои од една зграда, заеднички делови и апартмани, кои се меѓусебно поврзани со топла врска за максимална удобност на гостите.

Достапни за сместување се 60 апартмани кои се опремени на начин кој да одговори на барањата за комфор и удобен престој за време на вашиот одмор.
Специјално за семејствата со деца има обезбедено детско катче, како и соба за игри.
Dream Hotel *** располага со подземен паркинг, лоби бар и ресторан со 150 седишта и богато мени. За вашиот комплетен одмор, како гости на хотелот можете да ги искористат предностите на зоната за релаксација со загреан внатрешен базен, кабинет за масажа, финска сауна и единствената од ваков вид во Банско класична руска бања.
Фановите на зимски спортови, исто така, можат да ги искористат предностите на ски гардероберот за опрема за скијање и сушење на чевли.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете до 6.99 год. се сместува бесплатно.
 • За деца од 7 до 13.99 год. се доплаќа 5 € на ден.
 • За деца над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 10 € на ден.
 • Валидност на ваучерот: од 23 до 31 август 2019 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/ 139 989 / +359 896/ 806 180 (08:00 до 20:00).
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 879/ 139 989 / +359 896/ 806 180 (од 08:00 до 20:00 часот).
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт хотел Дрим***, Банско

Хотел Дрим***
Гр. Банко, Р. Бугарија

Грамадето
Tел: тел: +359 ****** / +359 ******
E-mail: [email protected]reambansko.com
Website: dreambansko.com


ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Дрим, Банко

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.07.2019 до 31.08.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.