Одмор во Банско - 7 Pools SPA & Apartments

Еднодневен пакет со појадок во Хотелски комплекс 7 pools SPA & ApartmentsХотелски комплекс 7 Pools SPA & Apartments  се наоѓа во подножјето на прекрасниата планина Пирин, на само 360 метри од жичарницата во Банско. Во текот на сите сезони од годината, комплексот на своите гости им обезбедува мир и удобност, професионална услуга, вкусна храна и широк спектар на дополнителни услуги.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1643 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за едно лице при максимална пополнетост на редовни кревети и вклучува:

 • Една вечер во еднособен апартман или мезонет од две спални
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен
 • Внатрешент детски базен
 • Надворешен базен за возрасни
 • Надворешно џакузи
 • Надворешен детски базен
 • Лежалки, чадори
 • Сауна
 • Релакс зона
 • Широкопојасен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

7 базени СПА и Апартмани нудат сместување во 34 апартмани, сите опремени и мебелирани во најразлични стилови. Секој апартман има комплетно опремена кујна (индукциски шпорети, фурна / микробранова печка, екстрактор, машина за перење, машина за миење садови, фрижидер, тостер, електричен бокал). Апартманите имаат трпезариска маса и столчиња, ТВ со smart карактеристики, кабловска телевизија, балкон со маса и столчиња. Греењето / ладењето е централно и секој гостин може индивидуално да ја промени температурата во просторијата. Со исклучок на студиата, секој апартман има сопсвтвена зона за релаксација.

Во хотелски комплекс 7 Pools SPA & Apartments  се достапни за гостите:

• 24-часовна рецепција
• Лоби бар - модерен и стилски декориран
• Луксузен ресторан кој нуди разновидна кујна и избрани вина и пијалоци
• СПА центар - достапен за сите гости има 4 загреани базен (базен за возрасни, детски базен, аква-базен, џакузи) и 3 загреани надворешни базени во текот на летото (за возрасни, детски базен, џакузи), сауна, солена соба, фитнес; тепидариум,шок ведро, парна бања, амам, турска бања, широк спектар на масажи, витамински бар
• конференциска сала - погодна за семинари, обуки, корпоративни настани, коктели, приватни забави. Салата има капацитет од 60 места и е опремена со мултимедија, екран, флипчарт и интернет
• затворено и надворешно игралиште - пространа и пријатна, нудејќи им на најмладите гости многу можности за игри, забава и нови пријателства
• уреден двор - во текот на летните месеци обезбедува одлични услови за одмор во текот на денот и за разладувањето во жешките вечери
• Скара што гостите можат да го користат (по избор)
• ски гардеробер
• билијард, пинг понг (платен)
• мини фудбалски терен, кошарка, одбојка, бадминтон - бесплатно
• Брз брз безжичен Интернет во заедничките делови и апартманите - бесплатно.

ВИДОВИ НА СМЕСТУВАЊЕ:
 
- ВО ЕДНОСОБЕН АПАРТМАН минимално сместување е 2 лица
возрасни. Максимално сместување е 3 возрасни или 2 возрасни со
2 деца до 11,99 години
ВО ДВОСОБЕН МЕЗОНЕТ, минимум сместување е 4 возрасни. Максимално враб сместување отување е 5 возрасни или 4 возрасни со 2 деца стари до 11,99 години.

Услови на понудата

 • ВИП-ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени две или четири лица во соодветниот тип просторија..
 • ВО ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН минималното сместување е 2 возрасни.
 • Максимално вработу сместување  е 3 возрасни или 2 возрасни со 2 деца  до 11,99 години.
 • ВО ДВОСОБЕН МЕЗОНЕТ, минималното сместување е 4 возрасни. МаксималнО
 • сместување - 5 возрасни или 4 возрасни со 2 деца  до 11,99 години
 • Деца до 1,99 години на дополнително легло, при максимална пополнетост на редовни кревети се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 11,99 години на дополнително легло, при максимална пополнетост на редовни кревети се доплаќа 13 € за ноќевање со појадок.
 • Деца над 12 години и трет возрасен на дополнителен кревет плаќаат по 19 € на ден за ноќевање со појадок.
 • Пријавување по 14 часот, одјавување до 12 часот
 • Валидност на ваучер: 15-30 октомври 2019 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телфон: +359 878/188 779.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на: +359 878/188 779.
 • Погледнете ги сите услови и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

7 Pools SPA & Apartments

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. 
„Дончови караули“ 3
Тел: +359 
******
Email: [email protected]
Website: www.bansko7pools.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел 7 Pools SPA & Apartments, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.10.2019 до 30.10.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.