Нова активна понуда од Амира Бутик Хотел 5*:

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Амира Бутик Хотел 5*, Банско

Простанало време:
Цена: 2133ден.

5-ѕвезден СПА одмор во Банско - Амира Бутик Хотел 5*

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечерa + СПА во Амира Бутик Хотел 5*, БанскоХотел „АМИРА“ Банско е хотел со пет ѕвездички. Сместен е во подножјето на Пирин, на неколку минути пешачење од почетната станица на жичарницата.
Хотелот „АМИРА“ е отворен жо текот на целаата година. Нуди беспрекорна услуга, типична за комплексите од највисока класа, како и индивидуален третман на секој нејзин гостин!

Нема слободни места за 12 и 13 февруари!

При резервации за 6 ноќевања, добивате едно ноќевање гратис 6=5.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3429 денари (55 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4377 денари (71 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3745 денари (60 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4693 денари (76 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на внатрешен базен за возрасни со хидромасажна област и детска секција, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, просторија за релаксација, теретана, детско игралиште со Плеј стејшн и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

* Појадокот и вечерата се служат на сет мени, во согласност со сегашните мерки за превенција и контрола на КОВИД-19.
* Хотелот ги става на прво место животот и здравјето на своите вработени и клиенти, работејќи во услови на зголемена безбедност, хигиена и дезинфекција, по редослед и услови целосно усогласени со спречувањето, ограничувањето на ширењето и контролата на КОВИД - 19. Хотелот го задржува правото да ги промени условите за престој, во согласност со ограничувањата и мерките што се воведени и во моментов се во сила во Бугарија.

За сместување на своите гости хотелот располага со: петнаесет апартмани со една спална соба, од кои два се ВИП апартмани, единаесет студиа, пет двокреветни соби.
Во хотелот „АМИРА“ има три ресторани: класичен ресторан со деведесет места, кој нуди висок комфор, богата листа на вина и уникатна комбинација од најдоброто од локалната и светската кујна; тераса до ресторанот со дваесет и четири места; лоби-бар со дваесет и осум места и пријатен камин; ВИП салон со дваесет места.
Областа за релаксација на хотелот „АМИРА“ има две студиа за масажи, терапии и козметички процедури; просторија за релаксација; Финска сауна; панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол; парна бања; Џакузи; внатрешен базен со хидромасажен сектор; внатрешен базен за деца; отворен простор со лежалки.
За своите најмлади гости, хотел АМИРА располага со детско катче и област за креативни работилници.
За корпоративни  настани и конференции Хотелот „АМИРА“ нуди конференциска сала со капацитет до четириесет места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДНО лице, при двајца сместени во студио или луксузен апартман, во зависност од избраниот пакет.
 • Прво дете до 11,99 години, сместено бесплатно на дополнително легло.
 • Второ дете од 6 до 11,99 години, плаќа 18 € на дополнително легло во Студио, на база ноќевање со појадок и 23 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен (над 12 години), сместен на дополнително легло во Студио плаќа 25  на база ноќевање со појадок и 35  на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Второ дете од 6 до 11,99 години, плаќа 55 лева за дополнително легло во стан, на база ноќевање со појадок и 65 лева за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен (над 12 години), сместен на дополнително легло во Апартман доплаќа 35  на база ноќевање со појадок и 45  на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат при сместувањето.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 28 февруари 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 742/01 066 или тел: +359 883/388 807.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Амира Бутик Хотел 5*

Гр. Банско, м. „Страгите“
Ул. „ Страгите“ № 10
Тел.: +359 ******">******
Тел.: +359 ******">******
E-mail: [email protected]
Website: hotelamira.bg

ВИП Онудата е обезбедена од нашиот партнрр - Амира Бутик Хотел 5*, Банско!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.02.2021 до 28.02.2021

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.