Одмор во Банско - Амира Бутик Хотел 5*

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Амира Бутик Хотел 5*, БанскоХотел „АМИРА“ во градот Банско е бутик хотел со пет ѕвезди. Се наоѓа во подножјето на Пирин, на кратко пешачење од почетната станица на гондола-лифтот.
Хотелот АМИРА работи преку целата година. Нуди беспрекорна услуга, типична за комплексите од највисоката класа, како и индивидуален третман на секој негов гостин!

1. ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: ВИП цена: 3318 денари (54 €)

2. ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: ВИП цена: 4329 денари (70 €)

3. ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО: ВИП цена: 4108 денари (66 €)

4. ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ ВО СТУДИО: ВИП цена: 6051 денар (98 €)

5. ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН: ВИП цена: 5293 денари (86 €)

6. ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ ВО АПАРТМАН: ВИП цена: 7379 денари (119 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба, студио или апартман, по избраниот пакет
 • Еден појадок
 • Бесплатно користење на затворен базен за возрасни со простор за хидромасажа и детски дел, џакузи, финска сауна, панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол, парна бања, соба за релаксација, теретана, детско игралиште со Play station и забавни игри
 • Безжичен интернет, мини сеф
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

За сместување на своите гости хотелот располага со: петнаесет апартмани со една спална соба, од кои два се ВИП апартмани, единаесет студиа, пет двокреветни соби.
Во хотелот „АМИРА“ има три ресторани: класичен ресторан со деведесет места, кој нуди висок комфор, богата листа на вина и уникатна комбинација од најдоброто од локалната и светската кујна; тераса до ресторанот со дваесет и четири места; лоби-бар со дваесет и осум места и пријатен камин; ВИП салон со дваесет места.
Областа за релаксација на хотелот „АМИРА“ има две студиа за масажи, терапии и козметички процедури; просторија за релаксација; Финска сауна; панорамска инфрацрвена сауна со хималајска сол; парна бања; Џакузи; внатрешен базен со хидромасажен сектор; внатрешен базен за деца; отворен простор со лежалки.
За своите најмлади гости, хотел АМИРА располага со детско катче и област за креативни работилници.
За корпоративни  настани и конференции Хотелот „АМИРА“ нуди конференциска сала со капацитет до четириесет места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДНО лице, при двајца сместени во двокреветна соба, студио или луксузен апартман, во зависност од избраниот пакет.
 • Дете до 5,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • За деца од 6 до 11,99 години се доплаќа 20 € за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен (над 12 години) доплаќа 30€ за ноќевање со појадок.
 • За единечно сместување се купува ваучер и се доплаќа 80% од цената на пакетот.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат при сместувањето.
 • Валидност на ваучер: од 02 јануари до 31 март 2023 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 742/01 066 или тел: +359 883/388 807.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Амира Бутик Хотел 5*

Гр. Банско, м. „Страгите“
Ул. „ Страгите“ № 10
Тел.: +359 ******">******
Тел.: +359 ******">******
E-mail: [email protected]
Website: hotelamira.bg

ВИП Онудата е обезбедена од нашиот партнрр - Амира Бутик Хотел 5*, Банско!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.01.2023 до 31.03.2023

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.