Зимски одмор во Банско - Апарт хотел Ројал Банско

Еднодневен пакет со појадок и вечера + лифт карта за ски зона Добриништее во Апарт хотел Ројал, БанскоКомплексот Ројал Банско се наоѓа во новиот дел на Банско, на само 200 метри од Националниот парк Пирин, што го прави совршено место за одмор и изолација. Хотелот ќе работи со намален капацитет, зголемена хигиена во СПА центарот, заедничките простории и апартманите. Персоналот ги исполнува сите тековни услови за борба против КОВИД - 19. Со овие активности, управата на комплексот сака да обезбеди мирен одмор за своите гости.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2244 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Една ноќ во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера + напиток по ваш избор
 • Еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Внатрешен загреан базен со детски сектор и француски прозорци, откривајќи незаборавен поглед на величествениот Пирин и пристап до уредениот отворен двор со лежалки. Температура на вода 30 степени Температура на воздухот 35 степени. Работно време 08:00 - 22:00 часот
 • Ароматична парна бања, финска сауна, добро опремен фитнес, шок ведро, простор за релаксација
 • Детско катче
 • Голем паркинг
 • Забавни игри (шах, табла, карти, итн.)
 • Бесплатно детско креветче (на барање)
 • Бесплатно сместување за домашни миленици
 • Интернет во целиот хотел
 • Бесплатно користење на мултифункционално игралиште за тенис, фудбал, итн., Пинг-понг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

 

Повластени цени на лифт карта за деца:

 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - се плаќа 8 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.

Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.

Вечера од 18:00 до 20:00 часот вечерата се служина шведска маса. При помалку од 15 лица, вечерата е на сет мени. Вклучен пијалок по избор: Чаша сок, вода, пиво, розе / бело / црвено вино, ракија, вотка, мастика, виски, џин, мента, црвен рум, бел рум, текила, ракија, црвен вермут, бел вермут, црвен или бел пелин.

Доплата:
Play Stationа 2.5 € на час
Аркадни игри, pinball и фудбал на маса: 0.50 € по натпревар
Изнајмување бањарка -2 € за целиот период
Изнајмување влечки - 1 € за целиот период
Билјард: 1 € по натпревар
Употреба на скара: 15 € за два часа
Употреба на семинар / сала за конференции/ (цена по договор)

Апартхотел Ројал Банско има сто апартмани лоцирани во еден главен блок со четири лифта. Повеќето од нив нудат уникатен поглед кон планините Пирин, Рила и Родопи. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за краток и долг одмор.

Нашите гости можат да користат панорамски, загреан базен со детски делови, сауна, парна бања, шок ведро, просторија за масажа, теретана, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, сала за игри, пинг-понг, билјард, скара, надворешен паркинг, безжичен интернет и мултифункционално игралиште на отворено за тенис, фудбал и одбојка.
Ројал Банско е место каде што може да се споите со природата и да се потопите во нејзината убавина. Добредојде!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, сместено во двокреветна соба.
 • Едно дете до 11,99 годинип се сместува бесплатно.
 • За второ дете до 11,99 се доплаќа 7 € на ден.
 • Дете од 12 до 16,99 часот доплаќа 12  на ден.
 • Трет возрасен човек доплаќа 18  на ден.
 • Доплата за единечно сместување: ваучер + 10 € на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција при сместувањето!
 • Понудата важи: од 17 февруари до 15 април 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да купите ваучер на тел: +359 899/106 931
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт хотел Ројал Банско

Апарт хотел Ројал Банско
Апартхотел Ројал Банско
Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Апартхотел Роял, град Банско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.02.2021 до 31.03.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.