All inclusive во Банско - Апарт хотел Ројал Банско

3 и 4 дневни пакети со појадок, појадок и вечера или на база All inclusive во Апарт Хотел Ројал, БанскоКомплексот Royal Bansko се наоѓа во новиот дел на Банско, на само 200 метри од Националниот парк Пирин, што го прави совршено место за одмор и изолација.
Дали сакате да избегате од бурниот и стресен начин на живот? Дали барате мир и тишина? Се наоѓа на само 200м. од објавениот засветско богатство Национален парк Пирин и 500м. од жичарницата во Банско.  Ројал Банско е вистинското место за вас и вашето семејство.

Апарт Хотел Ројал Банско располага со сто апартмани сместени во еден главен блок со четири лифтови. Повеќето од нив нудат уникатен поглед на планините Пирин, Рила и Родопи. Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за кратки и долги одмори.

Нашите гости можат да користат панорамски минерален загреан базен со детски дел, минерално џакузи, сауна, парна бања, шок кофа, салон за масажа, теретана, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, соба за игри, пинг-понг, билијард, скара, паркинг на отворено, безжичен интернет и надворешно мултифункционално игралиште за тенис, фудбал и одбојка.

Ројал Банско е местото каде што може да се стане едно со природата и да се потоне во нејзината убавина. Добредојдовте!

1. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 4045 денари (65 €)

2. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 5404 денари (87 €)

3. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ на база All Inclusive: ВИП цена: 6762 денари (38 €)

4. ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК: ВИП цена: 5277 денари (85 €)

5. ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: ВИП цена: 7047 денари (114 €)

6. ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ на база All Inclusive: ВИП цена: 8816 денари (143 €)

 

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три или четири ноќевања во двокреветна соба
 • Појадоци, појадоци и вечери или All Inclusive
 • НАЈГОЛЕМОТО МИНЕРАЛНО ЏАКУЗИ ВО БАНСКО (16 МЕСТА) - 36 степени
 • Загреан внатрешен минерален базен со детски дел и француски прозорци, откривајќи незаборавен поглед на величествениот Пирин и пристап до уреден надворешен двор со шезлонги. Температура на водата 32 степени. Температура на воздухот 35 степени. Работно време 09:00 - 21:00 часот
 • Минимален третман на базенот со хемикалии поради неделното надополнување со вода од топлите МИНЕРАЛНИ и лековити извори на село Елешница!
 • Ароматична парна бања
 • Финска сауна
 • Лежалка, чадор
 • Зона за релаксација
 • Добро опремена теретана со боксерска вреќа - 24 часа на ден
 • Голем паркинг - 70 места.
 • Детско игралиште (во затворен простор)
 • Интернет во целиот хотел
 • Бесплатно користење на мултифункционален терен за тенис, фудбал и сл.
 • Бесплатно користење на пинг-понг
 • Забавни игри (шах, табла, карти, итн.)
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Апартманите се модерно опремени и ги нудат сите потребни удобности за кратки и долги одмори.

Гостите можат да користат панорамски загреан базен со детски дел, сауна, парна бања, шок кофа, салон за масажа, фитнес, детско игралиште, два ресторани, лоби бар, соба за игри, пинг-понг, билијард, скара, надворешен паркинг, безжичен интернет и отворено мултифункционален терен за тенис, фудбал и одбојка.

Минерална вода

Главен извор на минерална вода во комплексот Ројал Банско е селото Елешница - активното дупчење во областа Орешето - извор од левата страна на реката Златарица. Минералните води се од Родопите - локални термални води. Местото е еколошки чисто, со умерена клима и просторен поглед на планината Пирин.
Водата е анализирана во „Акредитираната хемиска лабораторија за анализа на минерални води“ при Националниот центар за ФЛР, а радиохемиските испитувања се направени во лабораторијата „Радиохемија“ на АД „Геологија и геофизика“. Направена е инсталација за сорбирање на флуор заедно со лабораторијата NCFLR.

Хемиски состав:
• PH - 9,10
• Флуор - 5 mg / l.
• класа на актотерми и е блиску до водите на Хисар, Девин и Песнопој
• без нитрати, нитрити и амониумски јони; содржината на ураниум е 12 пати под нормалата
• содржина на радиум - 3 пати под нормата
• вкупната бета радиоактивност е 6 пати под нормалата
Придобивки:
• многу добро за превенција од кариес;
• за белодробни заболувања - со вдишување;
• третира на шипови, дископатија, ишијас, трауматски повреди на зглобови и коски, рани и кожни заболувања;
• Третманот за пиење е за гастроинтестинални, бубрежни, уролошки и хепатални билијарни заболувања, гихт, дијабетес и други.

Услови на понудата

 • Понудата е за едно лице, сместено во двокреветна соба.
 • Дете 0 - 11,99 часот: бесплатно со вклучен појадок и пијалоци.
 • Второ дете 0 - 11,99: 7 € на ден со вклучен појадок и пијалоци - 9 € со појадок и вечера и пијалоци и 12 € за All Inclusive.
 • Дете 12 - 16.99: 12 € дневно со вклучен појадок и пијалоци, 15 € со појадок и вечера и пијалоци и 19 € за All Inclusive.
 • Возрасен 17+: 18 € на ден со вклучен појадок и пијалоци,  24 € со појадок и вечера и пијалоци и 30 € за All Inclusive.
 • Доплата за единечно сместување: ваучер + 13 € дневно.
 • При сместување на дете потребно е да се обезбеди извод од матичната книга на родените.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при пријавување!
 • Загарантирано греење со висококвалитетни електрични конвектори!
 • Понудата важи: од 18 април до 22 декември 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 899/106 931
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт хотел Ројал Банско

Апарт хотел Ројал Банско
Апартхотел Роял Банско
Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер -  Апартхотел Ројал, град Банско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.04.2022 до 22.12.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.