Нова година во Банско - Апарт комплекс Четирилисна детелина

Дводневен или тридневен пакет со празнична новогодишна вечера во Апартмански комплекс Четирилисна детелина***Апартмански комплекс Четирилисна Детелина - Банско, ви нуди незаборавен одмор во подножјето на планината Пирин. Комплексот е комплетно реновиран во 2017 година, и предлага комфорни апартмани опремени со кујнско катче и удобен мебел. Од терасите на апартманите се гледаат снежните врвови на трите  планини кои го заобиколуваат Банско- Пирин, Рила и Родопите.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8532 денари (138 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во студио или апартман
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.19 во Таверна "Чевермето" Банско
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11060 денари (179 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во студио или апартман
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.19 во Таверна "Чевермето" Банско
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

Празничната новогодишна вечера во таверната „Чевермето“ вклучува:

Салата асорти (шопска,млечна, руска, зелка со моркови,маслинки);
• Топло предјадење – печени сирења;
• Суво мезе – чајна и филе
• Шпикуван свински врат со топол гарнир од печени компири или пилешко филе со сос од печурки (по избор)
• Баница или лепиња
• Сладок десерт
• Овошје и плодови
• 100 Гр. брендирана Ракија 
•Два безалкохолни газирани пијалоци
• 1 бр. минерална вода
• 1/2 шише  вино
• Чаша  шампањ

Комплекс Четирилисна детелина се состои од четири самостојни згради лоцирани во затворен комплекс, кој располага со ресторан, центар за релаксација со топол базен, парна бања, сауна, џакузи и паркинг.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 4.99 години се сместува бесплатно.
 • За деца над 5 год. или за трет возрасен се доплаќа 20 € на вечер.
 • За деца до 9.99 год. се доплаќа 28 € за новогодишна вечера. За деца над 10 год. возраст или за трет возрасен се доплаќа 55 € за новогодишна вечера.
 • Пред да купите ваучер, треба да проверите за слободни места и за резервација на тел: +359 887/ 48 25 25 или +359 74986407.
 • Откако ќе го купите вашиот ваучер, треба да ја потврдите Вашата резервација диктирајќи го кодот на вашиот ваучер на тел: +3598 887/ 48 25 25 или +359 74986407.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2019 год. до 02 януари 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт комплекс Четирилисна детелина

Гр. Банско , р. Бугарија
Ул. Јаворов № 18
Тел: +359 
******
Тел: +359 ******
Тел: +359 74986407
Email: [email protected]
Website: www.fourleafclover-bansko.com/

ВИП Понудата е обезбедена од Апартмански комплекс Четирилисна детелина***!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2019 до 03.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive Light:

 • ПОЈАДОК:08:00 – 10:00 ч.  Корнфлекс, житарки,  сирење, кашкавал, виршли/ салама, маслинки, домати/ краставици, млеко кисело, млеко пресно, кајгана/варени јајца, пржени лепчиња/ баница / мекици, сладко, мед, путер, плодови и овошје според сезоната, леб, кафе, чај, сок , минерална вода.  
 • РУЧЕК:12:00 – 14:00 ч.  Салати/шопска/домати/ краставици/ зелка и моркови), супа( пилешка/ таратор/ лешта/ боб/ кремаста супа), готвени месни и безмесни јадења (пиле со ориз/ ќофтиња со сос/ пиле со компири / мусака/ свинско со зелка / свинско со компири / ориз со зеленчук/ динстани компири), плодови и овошје според сезоната, леб, бугарски алкохол (ракија, вотка,мастика, наливно бело и црвено вино, наливно светло пиво.
 • ВЕЧЕРА:18.00 – 22.00 ч.   Готвено јадење,  салати, скара,  десeрт, леб,  бугарски алкохол(ракија, вотка,мастика, наливно бело и црвено вино, наливно светла пиво.
 • При помалку од 20 гости во хотелот, исхраната се врши по претходно подготвено сет мени