Нова активна понуда од Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски:

Пакети со појадок и вечера + СПА во Хотел Аспен Ризорт Голф, Ски и Спа, Банско

Простанало време:
Цена: 2907ден.

Oдмор во Банско - Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски

Пакети со појадок и вечера + СПА во Хотел Аспен Ризорт Голф, Ски и Спа, БанскоХотелот Аспен Резорт Голф и Ски се наоѓа во котлината Разлог, опкружен со најголемите планини Рила, Пирин и Родопа, кои е дел од Националниот парк Пирин и заштитен од УНЕСКО за својата разновидна флора и фауна. Комплексот се наоѓа 10 минути со автомобил од познатото зимско одморалиште Банско, терените Пирин голф.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3350 денари (54 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и користи:

 • Две ноќевања во Студио (максимум 2 возрасни + 1 дете)
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Детско катче со аниматор
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5024 денари (81 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и користи:

 • Три ноќевања во Студио (максимум 2 возрасни + 1 дете)
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Детско катче со аниматор
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Сите соби во Аспен Резорт имаат луксузен мебел и кабловска телевизија, ДВД, телефон, балкон, бања со када и фен, комплетно опремени кујнски уреди и прибор.
Аспен Голф има загреан базен (30 - 32 0 Ц) со џакузи, како и надворешен сезонски базен. Модерно опремеен ресторан со градина (120 места) и лоби бар (60 места) се достапни за гостите на комплексите. За најмладите гости има детско игралиште со аниматор и игралиште во прекрасните градини Аспен.
Сите гости на комплексот може да користатбесплатни фитнес-центар, СПА-центар со финска сауна, сауна, парна бања и зона за релаксација, ски гардеробер. Платените услуги се различни видови на масажи, процедури за заздравување, солариум, перење, хемиско чистење. 24-часовна рецепција, бесплатен Wi-Fi во лоби, бесплатен надворешен паркинг и платена скриена гаража достапна за гостите. Обезбедуваме бесплатен трансфер од хотелот до скијачките терени во Банско и назад во текот на зимските месеци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред да рокот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5,99 год. на дополнителен кревет се сместува бесплатно сместување со исхрана.
 • Дете 6-11,99. на дополнително легло плаќа 12 € на ден.
 • Возрасен на дополнителен кревет плаќа 22 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при сместувањето..
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 884/781 699 или [email protected]
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате кодот на ваучерот на: +359 884/781 699.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 31 март 2020 година.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски

Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски
Месност Бетоловото, Црнаково,
на 10 км од Банско
Тел: ******
E-mail: [email protected]
Website: www.aspenresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Аспен Ризорт Голф и Ски!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.03.2020 до 31.03.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.