Нова активна понуда од Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски:

Еднодневен пакет со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера+ СПА во Хотел Аспен Ризорт Голф, Ски и Спа, Банско

Простанало време:
Цена: 1454ден.

Велигден во Банско - Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски

Велигденски пакети со појадок и вечера + Велигденски ручек во Хотел Аспен Ризорт Голф, Ски и Спа, БанскоХотелот Аспен Резорт Голф и Ски се наоѓа во котлината Разлог, опкружен со најголемите планини Рила, Пирин и Родопа, кои е дел од Националниот парк Пирин и заштитен од УНЕСКО за својата разновидна флора и фауна. Комплексот се наоѓа 10 минути со автомобил од познатото зимско одморалиште Банско, терените Пирин голф.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3666 денари (59 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и користи:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Велигденски ручек со јагнешко на 2 мај
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5372  денари (87 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и користи:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Велигденски ручек со јагнешко на 2 мај
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7047 денари (114 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и користи:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Велигденски ручек со јагнешко на 2 мај
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3602 денари (58 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и користи:

 • Две ноќевања во двособен апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Велигденски ручек со јагнешко на 2 мај
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5277 денари (85 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и користи:

 • Три ноќевања во двособен апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Велигденски ручек со јагнешко на 2 мај
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6952 денари (112 €)
ВИП ваучерот е едно лице, при сместени четири лица и користи:

 • Четири ноќевања во двособен апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Велигденски ручек со јагнешко на 2 мај
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Понудата е за сместување во студио при сместени две лица или при сместени четири лица во двособен апартман

Сите соби во Аспен Резорт имаат луксузен мебел и кабловска телевизија, ДВД, телефон, балкон, бања со када и фен, комплетно опремени кујнски уреди и прибор.
Аспен Голф има загреан базен (30 - 32 0 Ц) со џакузи, како и надворешен сезонски базен. Модерно опремеен ресторан со градина (120 места) и лоби бар (60 места) се достапни за гостите на комплексите. За најмладите гости има детско игралиште со аниматор и игралиште во прекрасните градини Аспен.
Сите гости на комплексот може да користатбесплатни фитнес-центар, СПА-центар со финска сауна, сауна, парна бања и зона за релаксација, ски гардеробер. Платените услуги се различни видови на масажи, процедури за заздравување, солариум, перење, хемиско чистење. 24-часовна рецепција, бесплатен Wi-Fi во лоби, бесплатен надворешен паркинг и платена скриена гаража достапна за гостите. Обезбедуваме бесплатен трансфер од хотелот до скијачките терени во Банско и назад во текот на зимските месеци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред да рокот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице. Понудата е за сместување во студио при сместени две лица или при сместени четири лица во двособен апартман.
 • Дете до 5,99 год. на дополнителен кревет се сместува бесплатно сместување со исхрана.
 • Дете од 6 до 11,99. на дополнително легло доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет доплаќа 70% од цената на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при сместувањето.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 884/781 699 или [email protected]
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате кодот на ваучерот на: +359 884/781 699.
 • Валидност на ваучер: од 30 април до 09 мај 2021 година.
 • Анулирање на резервации - до 7 дена пред сместувањето, по овој рок хотелот задржува 50% од сумата.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски

Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски
Месност Бетоловото, Црнаково,
на 10 км од Банско
Тел: ******
E-mail: [email protected]
Website: www.aspenresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Аспен Ризорт Голф и Ски!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.04.2021 до 09.05.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.