Нова година во Банско - Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски

Пакети со појадок и вечера + Новогодишна гала вечера во Хотел Аспен Ризорт Голф, Ски и Спа, БанскоХотелот Аспен Резорт Голф и Ски се наоѓа во котлината Разлог, опкружен со најголемите планини Рила, Пирин и Родопа, кои е дел од Националниот парк Пирин и заштитен од УНЕСКО за својата разновидна флора и фауна. Комплексот се наоѓа 10 минути со автомобил од познатото зимско одморалиште Банско, терените Пирин голф.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 15263 денари (247 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и 
вклучува:

 • Три ноќевања во студио 
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Новогодишна гала вечера во лоби барот на хотелот
 • Новогодишна програма
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 19908 денари (323 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци
 • Три вечери
 • Новогодишна гала вечера во лоби барот на хотелот
 • Новогодишна програма
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 23921 денар (388 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во студио
 • Пет појадоци
 • Четири вечери
 • Новогодишна гала вечера во лоби барот на хотелот
 • Новогодишна програма
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 19526 денари (258 €)  ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Новогодишна гала вечера во лоби барот на хотелот
 • Новогодишна програма
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 20572 денари (334 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци
 • Три вечери
 • Новогодишна гала вечера во лоби барот на хотелот
 • Новогодишна програма
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 24585 денари (399 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во студио
 • Пет појадоци
 • Четири вечери
 • Новогодишна гала вечера во ресторанот на хотелот
 • Новогодишна програма
 • Сауна парк (2 вида сауна, парна бања и зона за релаксација) и фитнес центар
 • Внатрешен базен со температура 30 степени
 • Wi-Fi околу рецепцијата и бар за лоби
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Сите соби во Аспен Резорт имаат луксузен мебел и кабловска телевизија, ДВД, телефон, балкон, бања со када и фен, комплетно опремени кујнски уреди и прибор.
Аспен Голф има загреан базен (30 - 32 0 Ц) со џакузи, како и надворешен сезонски базен. Модерно опремеен ресторан со градина (120 места) и лоби бар (60 места) се достапни за гостите на комплексите. За најмладите гости има детско игралиште со аниматор и игралиште во прекрасните градини Аспен.
Сите гости на комплексот може да користатбесплатни фитнес-центар, СПА-центар со финска сауна, сауна, парна бања и зона за релаксација, ски гардеробер. Платените услуги се различни видови на масажи, процедури за заздравување, солариум, перење, хемиско чистење. 24-часовна рецепција, бесплатен Wi-Fi во лоби, бесплатен надворешен паркинг и платена скриена гаража достапна за гостите. Обезбедуваме бесплатен трансфер од хотелот до скијачките терени во Банско и назад во текот на зимските месеци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред да рокот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице. Понудата е за сместување во студио при сместени две лица или при сместени четири лица во двособен апартман.
 • Дете до 11,99 год. на дополнителен кревет се сместува бесплатно сместување со исхрана.
 • Второ дете од 6 до 11,99. на дополнително легло плаќа 40% од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнителен кревет плаќа 80 % од цената на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при сместувањето.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 884/781 699 или [email protected].
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате кодот на ваучерот на: +359 884/781 699.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2021г. до 04 јануари 2022година.
 • Анулирање на резервации - до 7 дена пред сместувањето, по овој рок хотелот задржува 50% од сумата.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски

Хотел Аспен Ризорт Голф и Ски
Месност Бетоловото, Црнаково,
на 10 км од Банско
Тел: ******
E-mail: [email protected]
Website: www.aspenresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Аспен Ризорт Голф и Ски!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2021 до 04.01.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.