Нова година в Банско - Бутиков хотел Орес

Тридневен пакет со појадок и празнична новогодишна вечера во хотел Орес, БанскоХотелот Орес се наоѓа во најпопуларниот и најпосакуван зимски ски центар во Бугарија - Банско. Хотелот е сместен е на само две минути пешачење од жичарницата, директно спроти хотелот Гранд Арена Кемпински. Се одликува со неговиот модерен стил, нудејќи поинакво чувство и уникатна атмосфера на своите гости.

Цените се со попуст од 20% за резервации до 30.11.2020!

ТРЕДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 21185 денари (344 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени две 
лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 година
 • Бесплатно користење на: внатрешен базен и велнес центар (сауна, турска бања - амам, парна бања)
 • Користњењ на фитнес, складирање за скијање
 • Wi-Fi интернет
 • Осигурување и ДДВ

ТРЕДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 22701 денар (368 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени три 
лица и вклучува:

 • Три ноќевања во еднособен апартман
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 година
 • Бесплатно користење на: внатрешен базен и велнес центар (сауна, турска бања - амам, парна бања)
 • Користњењ на фитнес, складирање за скијање
 • Wi-Fi интернет
 • Осигурување и ДДВ

ТРЕДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 20654 денар (335 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени три 
лица и вклучува:

 • Три ноќевања во еднособен лукс апартман
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 година
 • Бесплатно користење на: внатрешен базен и велнес центар (сауна, турска бања - амам, парна бања)
 • Користњењ на фитнес, складирање за скијање
 • Wi-Fi интернет
 • Осигурување и ДДВ

ТРЕДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 18379 денари (298 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени четири лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двособен апартман
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 година
 • Бесплатно користење на: внатрешен базен и велнес центар (сауна, турска бања - амам, парна бања)
 • Користњењ на фитнес, складирање за скијање
 • Wi-Fi интернет
 • Осигурување и ДДВ

* По избор, можете да платите дополнително за стандардна вечера (со исклучок на 31.12.2020) - 18 € за возрасен и 14 € за дете до 12,99 години.

Максимално сместување:
Двокреветна соба - 2 + 1;
Стан со една спална соба - 2 + 2; 3 + 0;
Делукс апартман со една спална соба има 4 главни кревети - минимално сместување - 3 возрасни; максимално сместување 4 + 1;
Двособен апартман- Минимално сместување - 4 + 0; Максимално сместување - 4 + 1;

Хотелот има вкупно 54 соби - 18 двокреветни соби, 28 еднособни апартмани и 8 двособни апартмани. Во сите простории креветите имаат душеци од висока класа - „Коко-Мат“, направени целосно од природни материјали. За целосен и мирен сон за нашите гости, хотелот нуди специјално мени за перници. За комфорот на нашите гости, собите се опремени со клима уред, ЛЦД ТВ, минибар, сеф, телефон, звучен систем, еспресо машина и чајник. Внатрешноста се карактеризира со смели бои и индивидуален стил на мебел.
Хотелот располага со главен ресторан со тераса, лоби бар, витамински бар, детско игралиште, теретана, конференциска сала и велнес центар со сауна, турска бања - амам, арома терапија, серија за релаксација и неколку простории за разни масажи. Хотелот Орес Бутик нуди БИО базен - со температура на водата од 33 степени и висока соленост, бидејќи во водата се додаваат соли на Мртвото Море, кои помагаат да се обнови кожата и да се направи пожива и еластична.
На рецепцијата, нашите гости можат да најдат ски-карти, кои нудат брз и лесен пристап до жичарницата, пристап до скијачките патеки, објектите и просториите на ски-центарот Банско, и со тоа заштедува време на нашите гости. Ски гардеробер за багаж е исто така достапен во хотелот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете од 0 до 1,99 години - БЕСПЛАТНО.
 • За дете од 2 до 12,99 години на дополнително легло се доплаќа 7 € за ноќевање до појадок или 21 € за ноќевање до појадок и вечера. 
 • Второ дете од 2 до 12,99 на дополнително легло плаќа за кревет - 14 лева за една ноќ на база ноќевање со појадок; 42 лв. За ноќ на база ноќевање со појадок.
 • Возрасен на редовен кревет  купува ваучер.
 • Возрасен на дополнително легло кревет - плаќа 60% од цената на редовниот кревет.
 • За единечно сместување се купуваар 2 ваучери.
 • Детско креветче - се плаќа на рецепција 3 € на ден.
 • Туристичката такса се плаќа дополнително на рецепција во износ од 0.60  на ден.
 • Пријавувањето во хотелот е после 14:00 часот, а одјавувањето е до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2020 година до 2 јануари 2021 година
 • Откажувањето може да се изврши до 21 ден пред датумот на сместување. Во спротивно хотелот задржува 100% од сумата.
 • Пред да купите ваучери, проверете ја можноста за резервација на телефон: +359 894/612 626.
 • Погледнете ги сите Услови и правила

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутиков хотел Орес

Бутик хотел Орес
Гр.Банско, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.homecarehotels.com

ВИП Понудата е обезбедена од Бутиков хотел"Орес", Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2020 до 02.01.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.