Нова година во Банско - хотел Кампанела

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во хотел Кампанела, БанскоНовоотворениот Boutique Family Hotel Campanella 3 *** во Банско е елегантен и пријатен хотел лоциран во центарот на туристичкиот град Банско. Сместено во стариот град, во близина на црквата Света Троица, една од најпосетуваните знаменитости во градот, како и Куќа-музеј „Никола Вапцаров“, општина Банско, информативниот центар и многу други културно-историски обележја и фестивали. На неколку метри од хотелот е атрактивната улица Пирин, почнувајќи од плоштадот и продолжувајќи до почетокот на Националниот парк Пирин.
Хотелот е близу до почетната станица на жичарницата (15 минути пешачење) и до патот што го поврзува градот со скијачката област Банско.

Хотелот е отворен во текот на целата година во целосна подготвеност, според строгите правила и превентивни мерки за Ковид-19.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 13936 денари (226ж€)
ВИП ваучерот е за едно  лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна економична или стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една Новогодишната празнична вечера на 31.12.20 г
 • Бесплатна употреба на финска сауна со ароматерапија
 • Бесплатно користење на шатл до ски-лифтот
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

* Доплата на лице место во хотелот (по избор) за вечера - 25 лева и ручек - 15 лева за возрасен, за деца од 4 до 12 години 15 вечера и 8 рубрики
* Можно сместување во ДВЕ СОБЕН СТАН (4 возрасни) - купени се 2 ваучери.

Комплексот располага со 24 стилски опремени и пријатни соби и апартмани со панорамски поглед на прекрасните планини Пирин, Рила и Родопи. За комфорот на гостите во хотелот, собите се опремени со мини бар, ТВ, ДВД, бесплатен интернет и сеф.Нашиот ресторан ќе ви понуди романтична атмосфера, удобност и одлична храна подготвена од органски производи, извонредни јадења и домашни деликатеси. на летна и зимска градина, како и СПА центар.
За да го направиме вашиот одмор незаборавен, ние исто така можеме да ви понудиме:
-трансфер до ски патеките
• масажи;
• Јавање на коњи;
• Посета на Бајкушева мура, Бандеришка пољана и најдолгиот тобоган во Европа;
• Прошетка низ Стариот град;
• Посета на историски знаменитости;
• Планинарење во планина.
-Трансфери
-и многу други забави
Хотел Кампанела Банско има скијачки гардеробер, информативен и туристички центар.
Летото е омилена сезона на многу луѓе, па затоа Банско нуди и други спортски атракции за да се доживее активен и здрав одмор во природа и свеж планински воздух.Уживајте во жичарата во должина од 6233 метри. На Бандеришка Полјана ќе го најдете Аквапаркот, кој е дел од различните атракции во Банско, со надморска височина од 1650 метри. Забавниот комплекс, кој опфаќа стрелиште, фудбалско игралиште, мини голф, лизгалки, лулашки, стрелиште со цевки, фудбал во живо и слајд на вода од 400 метри - најголем во Европа, џип сафари, пешачење, излети во природа и друга забава. За најмалите има детско кралство со замоци на надувување, ѕид за искачување. Рафтинг и кајак се практикуваат во реките Струма и Места. Уживајте во многу фестивали и културни настани и демонстрации на уникатни стари занаети. Посетете ги мечките што танцуваат мечките во близина на Белица, панорамскиот поглед на Банско е другата интересна атракција во одморалиштето - се крева со балон, каде што можете да уживате во погледот од над покриеното со снежни планински врвови и падини.
Несомнено, Банско меѓу туристите е познат главно како скијачка и сноуборд дестинација, Светско првенство во скијање и други зимски атракции.Вкупната должина на скијачките патеки е 75 км, од кои најдолгата е 16 км. Околу 90% од сите 16 патеки се опремени со топови за вештачки снег за квалитетна и долготрајна снежна покривка. Скијачката област има и патека опремена со осветлување за ноќно скијање. За време на зимската сезона, градот има и отворено лизгалиште. Највисоката точка на ски центарот е 2560 м Најголемиот предизвик за скијачите во Банско е скијачката патека „Томба“, именувана по италијанскиот скијач Алберто Томба.
Посетете не и претворете го вашиот летен и зимски одмор во незаборавно сеќавање, носејќи многу пријатни емоции како за вас, така и за семејството и пријателите!
Хотел Кампанела, дел од вашиот незаборавен одмор!

 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца до 4 години сместуњањето е бесплатно.
 • За за деца од 4 години до 12 години се доплаќа 125 €.
 • Трет возрасен доплаќа 200 €.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција!
 • Износот на пакетите НЕ се враќа, но може да се користи за идни резервации, со претходна најава 14 дена пред датумот на сместување!
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2020 г. до 03 јануари 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 877/141 888.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Кампанела

Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Отец Паисиј 3
Тел.: +359 ******
Е-mail: 
[email protected]
Website: campanella-bg.book.direct
Facebook: CampanellaHotelBansko

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Бутиков хотел Кампанела, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2020 до 03.01.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.