Одмор во Разлог - Корнелия Делукс Резиденс

Еднодневен пакет со појадок во Cornelia Deluxe Residence, БанскоХотел Корнелија Делукс Резиденс е лоциран во живописна област во подножјето на планината Пирин со уникатна панорама кон голф терените Ian Woosnam во Разлог. Се наоѓа на 3 километри од центарот на градот Разлог и на 6 километри од гр. Банско.
Хотел Корнелија Делукс Резиденс за своите гости предлага комфор и приватност во сосема нови декорирани луксузни студиа и апартмани. Тоа е соодветно место како за скијање, комплетен одмор, но и за незаборавна летна авантура. Хотелот е удобен за семејства со деца, индивидуални туристи и организирани групи.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Една појадок на богата шведска маса (при помалку од 20 гости - по претходно поготвено мени)
 • Користење на СПА центарот во Корнелија Бутик Хотел - внатрешен минерален базен, сауна, парна бања
 • Wi-Fi и паркинг
 • Тусистичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

Cornelia Deluxe Residence нуди одлични услови за спроведување на различни корпоративни и приватни настани, за организација на семинари и конференции, како и на коктели, семејни прослави, тим-билдинг и други настани.
Гостите на хотелот можат да почувствуваат атмосферата на традиционалната бугарска кујна во ресторанот или да поминат пријатни часови во градината со скара со кои располага комплексот.
Модерниот СПА центар, кој е лоциран во Cornelia Boutique Hotel & SPA и е на располагање на гостите на Cornelia Deluxe, ги нуди сите услови за целосен одмор и релаксација - внатрешен загреан базен со минерална вода, сува финска сауна, мирисна парна бања, руски или тушеви за масажа, зона за релаксација и професионални масажи.
Сместување
Хотел Корнелија Делукс Резиденс располага располага со 35 соби со квадратура од 30 до 90 метри квадратни, меѓу кои луксузни студиа, апартмани со една спална соба и апартмани со 2 спални, кои се новоизградени и за прв пат се предлагаат од 28.12.2018 година
Студио лукс - се состои од една просторија со спална и кујнско катче, единечно канапе за дете, бања и тоалет. ~ 32-46 кв.м. Максимален капацитет - 2 +0 / 2 возрасни /
Едноспален апартман лукс - располага со две простории - една спална соба и дневна соба со софа на растегнување/ или 1 редовен кревет и софа / или 2 редовни кревети и кујнско катче. Бања и тоалет. ~ 56-66 кв.м. Максимален капацитет - 2 + 2 деца или 3 возрасни лица.
Апартман со две спални лукс - располага со три простории - две спални (едната спална е со цела спална, другата е со 2 одвоени кревети) и дневна соба со софа на растегнување и кујнско катче. Бања и тоалет. ~ 86 кв.м. Максимален капацитет - 4 + 2 деца или 5 возрасни лица.

Услови на понудата

 •  Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за ЕДНО лице што престојува во студио при максимално искористување на редовни кревети (две целосни плаќања) за минимум две ноќевања.
 • Деца до 5,99 години на дополнителен кревет се сместува бесплатно.
 • Дете од 6 до 11,99 години доплаќа 6 € за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет во апартман доплаќа 12 € на ден.
 • Доплата за сместување во апартман - 12 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 12 март до 24 април 2019 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 899 985 511 и во секое време е-mail [email protected].
 • Погледнете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Корнелия Делукс Резиденс

Cornelia Deluxe Residence
Гр. Разлог, Р. Бугарија
ул. Проф. Иван Кипров №51
Тел: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.corneliahotel.com

ВИП Понудата е обезбедена од Cornelia Deluxe Residence, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.03.2019 до 15.04.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.