Одмор во Банско - Банско Бутик Хотел

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Астери 3*Хотел „Астери“ се наоѓа во срцето на Банско. Хотелот е изграден во типичната банскa архитектура на местото на куќата на Радон Тодев - истакнат војвода. Хотелот се наоѓа на мирна улица со поглед на јужните врвови на Пирин планина, а на североисток гледа кон камената кула на црквата Света Троица од XIX век во центарот на Банско. Центарот на градот со најпознатите меани и ресторани е на само 2 минути пешачење од хотелот, а ски-лифтот за гондола и сите нови објекти се на 15 минути од хотелот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1169 денари (19 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок со домашни, рачно изработени производи од мали фарми и локални производители
 • Пијалоци за добредојде при пристигнувањето во собата
 • Бесплатен превоз до и од гондола-лифтот 
 • Загреан ски гардеробер за сопствена скијачка опрема
 • Бесплатен WI-FI низ целиот хотел
 • Бесплатен сеф на рецепција
 • Детски клуб и забавни игри на рецепција (карти, шах, табла)

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1612 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еднo ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок со домашни, рачно изработени производи од мали фарми и локални производители
 • Пијалоци за добредојде при пристигнувањето во собата
 • Бесплатен превоз до и од гондола-лифтот
 • Загреан ски гардеробер за сопствена скијачка опрема
 • Бесплатен WI-FI низ целиот хотел
 • Бесплатен сеф на рецепција
 • Детски клуб и забавни игри на рецепција (карти, шах, табла)

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1612 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок со домашни, рачно изработени производи од мали фарми и локални производители
 • Една вечера
 • Пијалоци за добредојде при пристигнувањето во собата
 • Бесплатен превоз до и од гондола-лифтот
 • Загреан ски гардеробер за сопствена скијачка опрема
 • Бесплатен WI-FI низ целиот хотел
 • Бесплатен сеф на рецепција
 • Детски клуб и забавни игри на рецепција (карти, шах, табла)

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2244 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еднo ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок со домашни, рачно изработени производи од мали фарми и локални производители
 • Една вечера
 • Пијалоци за добредојде при пристигнувањето во собата
 • Бесплатен превоз до и од гондола-лифтот
 • Загреан ски гардеробер за сопствена скијачка опрема
 • Бесплатен WI-FI низ целиот хотел
 • Бесплатен сеф на рецепција
 • Детски клуб и забавни игри на рецепција (карти, шах, табла)

* Користење на сауна, парна бања и џакузи - со доплата од 8 € за 2 или 10 € за 3 лица за 50 минути (со претходна резервација на рецепција).

* Масажи - со доплата и со претходна резервација на рецепција.
* Платен паркинг - 5 € на ден.

Хотел Астери располага со вкупно 15 простирии за сместувавње :
4 двокреветни соби (2 + 0, 2 + 1) и бања со туш.
10 апартмани со една спална соба (2 + 0, 2 + 1, 2 + 2, 3 + 0, 3 + 1), составени од пространа дневна соба и посебна спална соба, бања со туш.
1 двособен апартман(3 + 2, 4 + 0, 4 + 1), составен од две спални соби и посебна дневна соба, секоја спална соба има бања со туш.
Сите соби се опремени со мини бар, чајник, телефон, сателитска ТВ (апартманите имаат ТВ во секоја соба), интернет, фен, бањарки, пространа бања снабдена со брендирана козметика.
Хотелот Астери располага со ресторан за 60 луѓе, каде гостите можат да уживаат во здрава храна подготвена со производи од мали локални фарми покрај топлината на запаленото огниште. Сè на менито на ресторанот е здраво и домашно зготвено. Лоби барот на хотелот нуди планински билен чај, домашна лимонада, разновидни свежи сокови, варено вино, здрави пијалоци зачинети со вистински балкански мед. Во модерниот спа простор, гостите можат да уживаат во топла финска сауна, парна бања и релаксирачко џакузи со топла вода до 36 степени, студио за масажа, кофа за мраз и простор за релаксација. За љубителите на зимските спортови Хотел „Астери“ располага со гардеробер за скијачка опрема, трансфер до ски-лифт, можност за изнајмување ски опрема.
Други хотелски услуги: 24-часовна рецепција, безжичен интернет, платен паркинг, бесплатни сефови, вредни предмети, трансфери, услуга во соба.
Хотел „Астери“ располага со детско игралиште одвоено во посебна сала и можност за детски аниматор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице за двојно или тројно сместување.
 • Бесплатно сместување за дете до 11,99 години, сместено во двокреветна соба.
 • Бесплатно сместување за прво дете до 11,99 години во еднособен апартман.
 • За второ дете до 11,99 години сместено во еднособен апартман се доплаќа 50% од цената на ваучерот на лице место.
 • За трет возрасен или дете над 12 години сместено во еднособен апартман се доплаќа 70% од цената на ваучерот на лице место.
 • Користење на сауна, парна бања и џакузи - со доплата од 8 € за 2 или 10 € за 3 лица за 50 минути (со претходна резервација на рецепција).
 • Масажи - со доплата и со претходна резервација на Рецепција.
 • Платен паркинг - 5 € на ден.
 • Домашни миленици не се дозволени во хотелот;
 • Валидност на ваучер: од 6 март до 20 април 2022 година.
 • Пред да купите ваучер, побарајте слободни термини на телефон: 0884/30 03 99.
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на вашиот ваучер на телефон: 0884/30 03 99.
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Бутик Хотел

Хотел Астери 
гр. Банско, Р. Бугарија
ул. Радон Тодев №16

Тел: +359 ******
еmail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Астери 3*, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.03.2022 до 20.04.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.