Одмор во Банско - Хотел Сален, Банско

Еднодневен пакет со појадок во хотел Сален, БанскоХотел Сален се наоѓа во скијачкото обморалиште Банско, во подножјето на прекрасниата планина Пирин, 160 км од Софија. Банско не е само обично зимско одморалиште, туку и шармантен град со уникатна историја, традиции и култура.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 916 денари (15 €)
ВИП ваучерот е едно лице при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотел Сален им нуди на туристите пријатен и лежерен одмор. Тука ќе бидете пречекани во луксуз и ќе ја чувствувате привилегијата на индивидуалните услуги. Луксузот и индивидуалноста е мотото на луксузниот хотел Сален, каде вашите желби и идеи за совршен одмор стануваат реалност.

   Хотелот Сален има 18 соби и 6 апартмани. Секоја соба има ТВ, минибар, клима уред и купатило. Гостите имаат на располагање дополнителни услуги што ги нуди хотелот, како што е собна услуга, изнајмување автомобил, резервација на такси и многу повеќе. Повеќето соби имаат планински поглед. За попребирливите гости на хотелот има и 6 апартмани. Тие се состојат од соба со спална соба и просторија со два кревети. Опремени се со софи, кабловска телевизија, минибар, клима уред и бањи. Апартманите имаат и приватна тераса со прекрасни планински погледи.
Хотелот располага со ресторан чиј готвач ќе го задоволи дури и најпрефинентиот вкус. За удобноста на нашите гости се грижиме за високо квалификуван персонал кој е секогаш достапен. Како дополнителни услуги за плаќање, клиентите можат да ја користат услугата за транспорт до жиѝарницата, сауна и уникатно џакузи.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни, за минимум две ноќевања.
 • Деца под 6 години се сместуваат бесплатно за дополнителен кревет.
 • Децата од 6 до 12 години се сместуваат на дополнителен кревет и плаќаат 50% од цената на ваучерот.
 • Трет возрасен човек се сместува на дополнителен кревет и купува редовен ваучер.
 • Домашни миленици се дозволени со претходна нарачка.
 • Нема посебен паркинг, но има простор за паркирање околу хотелот.
 • Пријавување по 14:00 часот, одјавување до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2019 г. до 31 јануари 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација по телефон: +359 897/46 42 22.
 • Погледнете ги сите услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Сален, Банско

Град Банско, Р. Бугарија
Ул. „Лазар Томов“ №10
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Салена", гр. Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2019 до 31.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.