Одмор во Банско, Бугарија - Хотел Софиja***

Еднодневен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Хотел Софија***, БанскоХотел "Софија" *** е изграден во типичната архитектура на старите куќи во Банско. Комплетно реновиран, хотел "Софија" ви нуди прекраснс комбинација на ретро стил и елеганција, усогласена со модерен комфор и практичност. Автентичната атмосфера, дополнета од гостопримливиот  персонал, ќе ви обезбедат персонална услуга и релаксација во текот одмор.
Хотелот е лоциран во стариот реон  на град Банско, на тивка и мирна уличка. На југ хотелот открива поглед кон врвовите на Пирин планина, а на југозапад - кон камената  камбанарија на старата дрвена црква од ХIX век. "Света Тројца".

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1059 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба на човек, при двојно сместување
 • Еден појадок на шведска маса
 • Комплимент - чаша вино
 • Џакузи 36 степени
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Безжичен интернет
 • Детско катче
 • 20% попуст на сите масажи, процедури и третмани

Хотел Софија располага со 10 стандардни апартмани, 2 јуниор- апартмани, 2 двокреветни соби.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, телефон, фен, бањарки.
Ресторани и барови:
На располагање на гостите на хотелот Софија се: ресторан со камин, лоби бар и зимска градина.
Карактеристики и услуги:  гардероба за скијање, финска сауна, парна бања и џакузи со подводна хидромасажа, обезбеден превоз до жичарницата  преку зимскиот период, обезбедуван паркинг, интернет, бизнис услуги.
Спа: На располагање на гостите на хотелот Софија се финска сауна, парна бања, џакузи.
Почетната станица на жичарницата кон ски објектите се наоѓа на 800 метри.
За гостите  осигуруваме  гардероба за скијање и SPA центар со финска сауна, парна бања, џакузи со подводна хидромасажа и физиотерапевт.

Услови на понудата

 • ВИП ваучер од требало да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата e за едно лице сместено во двојна соба, при минимум сместени двајца возрасни.
 • Деца до 4.99 години се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • За деца од 5 до 12.99 години со двајца возрасни сместени во апартман се плаќа на лице место по 12.5 € на вечер со вклучен појадок.
 • Трет возрасен и дете над 12.99 год.. доплаќа на лице место во хотелот за дополнително легло во апартман -14 € за вечер со вклучен појадок и вечера.
 • Ваучерот важи за сместување до двокреветна соба. За сместување во апартман се доплаќа 8 € за просторија.
 • По желба може да доплатите за вечера по тристепено сет мени со 7 варијанти - 7.5 € за возрасен и 4 € за дете до 12 год. (детска порциja)
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција и се извршуваат пред сместувањето.
 • Неопходна е претходна резервација на: [email protected] или телефон: +359 885/818 565, од 9:00. до 19:00 часот.
 • По купувањето на ваучер, тој не може да биде заменуван, поништен или искористен повторно.
 • Валидност на ваучер: од 16 февруари до 15 март 2016 година.
 • Видете ги Сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Софиja***

Хотел "Софија"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Радон Тодев №16

Моб: +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.banskohotelsofia.com 

ВИП Понудатае предоставена од нашиот партнер - Хотел "Софија" Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.02.2017 до 15.03.2017

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.