Нова година во Банско, Бугарија - Хотел Софиja***

Тридневен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Хотел Софија***, БанскоХотел "Софија" *** е изграден во типичната архитектура на старите куќи во Банско. Комплетно реновиран, хотел "Софија" ви нуди прекрасна комбинација на ретро стил и елеганција, усогласена со модерен комфор и практичност. Автентичната атмосфера, дополнета од гостопримливиот  персонал, ќе ви обезбедат персонална услуга и релаксација во текот одмор.
Хотелот е лоциран во стариот реон  на град Банско, на тивка и мирна уличка. На југ хотелот открива поглед кон врвовите на Пирин планина, а на југозапад - кон камената  камбанарија на старата дрвена црква од ХIX век. "Света Тројца".

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15166 денари (246 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци 
 • Џакузи 36 степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-fi интернет
 • Детско катче
 • Сеф
 • Паркинг (ограничен број места)
 • 20% попуст на сите масажи, процедури и третмани, предлагани во СПА центарот на хотелот
 • Секој клиент со Ваучер може да користи промотивна цена за релаксирачка масажа - 10 €
 • Секој клиент со Ваучер може да користи 20% пoпуст за нашата понуда "Наргиле со бокалче вино"

​* Задолжителна доплата за Новогодишна вечера на рецепција: 50 € за возрасен и 25 € за дете од 5 до 12 год.!

Хотел Софија располага со 10 стандардни апартмани, 2 јуниор- апартмани, 2 двокреветни соби.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, телефон, фен, бањарки.
Ресторани и барови:
На располагање на гостите на хотелот Софија се: ресторан со камин, лоби бар и зимска градина.
Карактеристики и услуги:  гардероба за скијање, финска сауна, парна бања и џакузи со подводна хидромасажа, обезбеден превоз до жичарницата  преку зимскиот период, обезбедуван паркинг, интернет, бизнис услуги.
Спа: На располагање на гостите на хотелот Софија се финска сауна, парна бања, џакузи.
Почетната станица на жичарницата кон ски објектите се наоѓа на 800 метри.
За гостите  осигуруваме  гардероба за скијање и SPA центар со финска сауна, парна бања, џакузи со подводна хидромасажа и физиотерапевт.

Услови на понудата

 • ВИП ваучер од требало да се купи пред истекот на понудата.
 • Задолжителна доплата за Новогодишна вечера на рецепција: 50 € за возрасен и 25 € за дете од 5 до 12 год.!
 • На Ваша желба - доплата за вечера на сет мени, по Ваш избор од 7 варијанти - 7.5 €/човек. Не важи за 31.12.17.
 • Празничната новогодишна вечерa е по шпанска тематика, со шпанско мени, приготвено од шеф-готвач на PuraBrasa, Барселона, и вклучува забава со DJ и новогодишна лотарија.
 • Деца до 4.99 години се сместуваат бесплатно со двајца возрасни, на база ноќевање со појадок. Има опција за доплата за вечера - 5 €. Не важи за 31.12.17.
 • За деца од 5 до 11.99 години со двајца возрасни сместени во апартман се плаќа на лице место по 21 € на база на пакетот.
 • Трет возрасен и дете над 12.99 год.. доплаќа на лице место во хотелот за дополнително легло во апартман -30 € на база на пакетот.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција и се извршуваат пред сместувањето.
 • Неопходна е претходна резервација на: [email protected] или телефон: +359 885/818 565 и +359 2 983 12 91 од 9:00. до 19:00 часот.
 • По купувањето на ваучер, тој не може да биде заменуван, анулиран или искористен повторно.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2017 год. до 04 јануари 2018 година.
 • Видете ги Сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Софиja***

Хотел "Софија"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Радон Тодев №16

Моб: +359 ******; +******
Email: [email protected]
Website: www.banskohotelsofia.com 

ВИП Понудатае предоставена од нашиот партнер - Хотел "Софија" Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2017 до 04.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.