Зимски одмор во Банско, Бугарија - Хотел Софиja***

Тридневен, четиридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Софија***, БанскоХотел "Софија" *** е изграден во типичната архитектура на старите куќи во Банско. Комплетно реновиран, хотел "Софија" ви нуди прекрасна комбинација на ретро стил и елеганција, усогласена со модерен комфор и практичност. Автентичната атмосфера, дополнета од гостопримливиот  персонал, ќе ви обезбедат персонална услуга и релаксација во текот одмор.
Хотелот е лоциран во стариот реон  на град Банско, на тивка и мирна уличка. На југ хотелот открива поглед кон врвовите на Пирин планина, а на југозапад - кон камената  камбанарија на старата дрвена црква од ХIX век. "Света Тројца".

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 72005 денари (116 €) – 50% = 3602 денари (58 €)
ВИП ваучерот е за еден човек 
при сместени дваjца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба, при сместени дваjца возрасни
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Џакузи 36 степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-fi интернет
 • Детско катче
 • Бизнис услуги
 • Сеф
 • Просторија за пушачи

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9606 денари (156 €) – 50% = 4803 денари (78 €)
ВИП ваучерот е за еден човек 
при сместени дваjца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба, при сместени дваjца возрасни
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Џакузи 36 степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-fi интернет
 • Детско катче
 • Бизнис услуги
 • Сеф
 • Просторија за пушачи

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: 11692 денари (190 €) – 50% = 5846 денари (95 €)
ВИП ваучерот е за еден човек 
при сместени дваjца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба при сместени дваjца возрасни
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Џакузи 36 степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-fi интернет
 • Детско катче
 • Бизнис услуги
 • Сеф
 • Просторија за пушачи

​* Поjадокот е на шведска маса и вклучува топла кујна (домашна баница, мекици), плус кафе, чај, сок и вода.

* Вечерата е на сет мени, по Ваш избор од 7 варијанти.

Хотел Софија располага со 10 стандардни апартмани, 2 јуниор- апартмани, 2 двокреветни соби.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, телефон, фен, бањарки.
Ресторани и барови:
На располагање на гостите на хотелот Софија се: ресторан со камин, лоби бар и зимска градина.
Карактеристики и услуги:  гардероба за скијање, финска сауна, парна бања и џакузи со подводна хидромасажа, обезбеден превоз до жичарницата  преку зимскиот период, обезбедуван паркинг, интернет, бизнис услуги.
Спа: На располагање на гостите на хотелот Софија се финска сауна, парна бања, џакузи.
Почетната станица на жичарницата кон ски објектите се наоѓа на 800 метри.
За гостите  осигуруваме  гардероба за скијање и SPA центар со финска сауна, парна бања, џакузи со подводна хидромасажа и физиотерапевт.

Услови на понудата

 • ВИП ваучер од требало да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата e за едно лице сместено во двојна соба, при минимум сместени двајца возрасни.
 • Деца до 4.99 години се сместуваат бесплатно со двајца возрасни, на база ноќевање.
 • За деца од 5 до 11.99 години со двајца возрасни сместени во апартман се доплаќа на лице место: 29 € за тридневен пакет, 38 € за четиридневен пакет или 47 € за петдневен пакет.
 • Трет возрасен и дете над 12.99 год.на лице место: 40 € за тридневен пакет, 55 € за четиридневен пакет или 68 € за петдневен пакет.
 • За сместување во студио или апартман се доплаќа 5 € на ден.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција и се извршуваат пред сместувањето.
 • Неопходна е претходна резервација на: [email protected] или телефон: +359 885/818 565 и +359 2 983 12 91 од 9:00. до 19:00 часот.
 • По купувањето на ваучер, тој не може да биде заменуван, анулиран или искористен повторно.
 • Валидност на ваучер: од 02 jaнуари до 10 март 2018 година.
 • За сместување за следните периоди e неопходна претходна консултација и доплата на рецепција:
 • 1 - 5 Февруари: 4 € на човек на ден - на база ноќевање со појадок и вечера.
 • 14 - 15 Февруари - 5 € на човек на ден - на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Софиja***

Хотел "Софија"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Радон Тодев №16

Моб: +359 ******; +******
Email: [email protected]
Website: www.banskohotelsofia.com 

ВИП Понудатае предоставена од нашиот партнер - Хотел "Софија" Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.01.2018 до 10.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.