Релаксација во Банско Бугариjа - Хотел Зара - Банско

Пакети со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Зара ****, БанскоВо едно од најромантични и убави катчиња на Бугарија во подножјето на планината Пирин ќе ве пречека сосема новиот четириѕвезден Хотелски комплекс Зара.

Хотелски комплекс Зара се наоѓа на 400 метри од почетната станица на ски лифтот и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на лифтот е обезбеден бесплатен превоз од хотелот.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2781 денар (45 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две вечери
 • Користење на Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Користење на надворешен базен со детски сектор, лежалки и чадор
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешна детско катче
 • Пинг понг
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3982 денари (64 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Користење на Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Користење на надворешен базен со детски сектор, лежалки и чадор
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешна детско катче
 • Пинг понг
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Пет појадоци
 • Пет ручеци
 • Пет вечери
 • Користење на Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Користење на надворешен базен со детски сектор, лежалки и чадор
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешна детско катче
 • Пинг понг
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Хотел Зара ќе ве освои со луксузот и удобноста на своите 89 стандардни, луксузни соби и еднособни апартмани. Просториите се целосно мебелирани и опремени по највисоки стандарди и во нив ќе најдете сè што е потребно за Вашиот пријатен и незаборавен престој.

Хотелот располага со функционален и модерен СПА центар во кој различните процедури ќе ви донесат едно неповторливо чувство на уживање и релаксација. Во базенот со димензии 12 м / 8 м има џакузи и детска секција. Во СПА центарот на располагање се уште парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина.

Во детското катче за најмалите се грижат професионални аниматори.

Во лоби барот, ресторанот и летната градина на хотелот оформени во дизајнерски стил ќе се чувствувате удобно и пријатно и ќе уживате во гостопримлива и врвна услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се сместува бесплатно.
 • За второ / трето дете од 6 до 11.99 година на дополнително легло  се доплаќа 50% од цената на избраниот пакет. Доплатата се врши на рецепција.
 • Трет возрасен (над 12 години) на дополнително легло  доплаќа 70% од цената на избраниот пакет. Доплатата се врши на рецепција.
 • Ручекот и вечерата се на шведска маса или по мени во зависност од пополнетоста на хотелот (не вклучува пијалоци).
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • Валидност на ваучер: од 25 јули до 09 септември 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зара - Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. Jaвор 42
Тел: +359 ******; +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.zarabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Зара, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.07.2017 до 09.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive програма:

 • Појадок, ручек, попладневна ужина, вечера
 • Вклучени пијалоци за време на оброците - мин. вода, чај, кафе, сок. За ручек и вечера дополнително - консумација на наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохол
 • Попладневната ужина вклучува мали слатки и соленки, мали ужинки, чај, кафе, сок, минерална вода
 • Исхраната е на шведска маса
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, исхраната се врши според сет мени, селектирано од главниот готвач.