Велигден за двајца во Банско - Хотел Зара - Банско

Тридневен Велигденски пакет за двајца со појадок и вечера или со појадок. ручек и вечера + СПА во хотел Зара ****, БанскоВо едно од најромантични и убави катчиња на Бугарија во подножјето на планината Пирин ќе ве пречека сосема новиот четириѕвезден Хотелски комплекс Зара.

Хотелски комплекс Зара се наоѓа на 400 метри од почетната станица на ски лифтот и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на лифтот е обезбеден бесплатен превоз од хотелот.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11534 денари (187 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевање во двокреветна Делукс соба
 • Три појадоци
 • Тро вечери
 • Велнес центар - внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешно детско катче
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

*По желба можете да доплатите на лице место за Велигденски ручек:
Велигденски ручек: - 23 € за двајца возрасни; 6 € за дете од 6 до 11.99 год. возраст. Велигденскиот ручек е на шведска маса и вклучува јадења со јагнешко месо, Велигденски јајца, Велигденски милиброд и пијалоци- минерална вода, наливен сок, наливно вино, наливно пиво, бугарски алкохол.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14125 денари (229 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевање во двокреветна Делукс соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци, од кои еден Празничен Великденски ручек на 08.04.2018 г., вклучен во цената на пакетот
 • Тро вечери
 • Велнес центар - внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешно детско катче
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Хотел Зара ќе ве освои со луксузот и удобноста на своите 89 стандардни, луксузни соби и еднособни апартмани. Просториите се целосно мебелирани и опремени по највисоки стандарди и во нив ќе најдете сè што е потребно за Вашиот пријатен и незаборавен престој.

Хотелот располага со функционален и модерен СПА центар во кој различните процедури ќе ви донесат едно неповторливо чувство на уживање и релаксација. Во базенот со димензии 12 м / 8 м има џакузи и детска секција. Во СПА центарот на располагање се уште парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина.

Во детското катче за најмалите се грижат професионални аниматори.

Во лоби барот, ресторанот и летната градина на хотелот оформени во дизајнерски стил ќе се чувствувате удобно и пријатно и ќе уживате во гостопримлива и врвна услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 11.99 година на дополнително легло  се доплаќа 38 € на за полу пансион или 55 € за полн пансион со Велигденски ручек.
 • Трет возрасен (над 12 години) на дополнително легло се доплаќа 53 € на за полу пансион или 68 € за полн пансион со Велигденски ручек.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зара - Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. Jaвор 42
Тел: +359 ******; +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.zarabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Зара, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive програма:

 • Појадок, ручек, попладневна ужина, вечера
 • Вклучени пијалоци за време на оброците - мин. вода, чај, кафе, сок. За ручек и вечера дополнително - консумација на наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохол
 • Попладневната ужина вклучува мали слатки и соленки, мали ужинки, чај, кафе, сок, минерална вода
 • Исхраната е на шведска маса
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, исхраната се врши според сет мени, селектирано од главниот готвач.