Одмор во Банско Бугариjа - Хотел Зара - Банско

Еднодневен, петдневен или седумдневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Зара ****, БанскоВо едно од најромантични и убави катчиња на Бугарија во подножјето на планината Пирин ќе ве пречека сосема новиот четириѕвезден Хотелски комплекс Зара.

Хотелски комплекс Зара се наоѓа на 400 метри од почетната станица на ски лифтот и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на лифтот е обезбеден бесплатен превоз од хотелот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1754 денари (28 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

(важи за периодот од 13 јули до 09 септември)

 • Едно ноќевање во двокреветна Делукс соба
 • Еден појадок
 • Една вечера со вклучени пијалоци (минерална вода, сок, наливно вино, наливно пиво и бугарски алкохол)
 • Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешен базен (според временските услови)
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 17190 денари (279 €)
Вип Ваучерот е за двајца возрасни + дете до 12 год. и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери со вклучени пијалоци (минерална вода, сок, наливно вино, наливно пиво и бугарски алкохол) 
 • Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешен базен (според временските услови)
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 20508 денари (333€)
Вип Ваучерот е за двајца возрасни + дете до 12 год. и вклучува:

 • Седум ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Седум појадоци
 • Седум вечери со вклучени пијалоци (минерална вода, сок, наливно вино, наливно пиво и бугарски алкохол)
 • Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Надворешен базен (според временските услови)
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Хотел Зара ќе ве освои со луксузот и удобноста на своите 89 стандардни, луксузни соби и еднособни апартмани. Просториите се целосно мебелирани и опремени по највисоки стандарди и во нив ќе најдете сè што е потребно за Вашиот пријатен и незаборавен престој.

Хотелот располага со функционален и модерен СПА центар во кој различните процедури ќе ви донесат едно неповторливо чувство на уживање и релаксација. Во базенот со димензии 12 м / 8 м има џакузи и детска секција. Во СПА центарот на располагање се уште парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина.

Во детското катче за најмалите се грижат професионални аниматори.

Во лоби барот, ресторанот и летната градина на хотелот оформени во дизајнерски стил ќе се чувствувате удобно и пријатно и ќе уживате во гостопримлива и врвна услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • Прво дете до 11.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • За второ или трето дете од 5 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа на рецепција: 14 € за едно ноќевање, 68 € за пет ноќевања или 80 € за седум ноќевања со појадок и вечера.
 • За трет возрасен (над 12 години) на дополнително легло се доплаќа на рецепција: 20 € за едно ноќевање, 95  € за пет ноќевања или 115 € за седум ноќевања со појадок и вечера.
 • Исхраната е на шведска маса во зависност од пополнетоста на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • Валидност на ваучер: од 13 јули до 12 септември 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зара - Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. Jaвор 42
Тел: +359 ******; +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.zarabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Зара, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.07.2018 до 12.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive програма:

 • Појадок, ручек, попладневна ужина, вечера
 • Вклучени пијалоци за време на оброците - мин. вода, чај, кафе, сок. За ручек и вечера дополнително - консумација на наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохол
 • Попладневната ужина вклучува мали слатки и соленки, мали ужинки, чај, кафе, сок, минерална вода
 • Исхраната е на шведска маса
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, исхраната се врши според сет мени, селектирано од главниот готвач.