Велигден во Банско Бугариjа - Хотел Зара - Банско

Велигденски пакети со појадок, ручек и вечера во хотел Зара ****, БанскоВо едно од најромантични и убави катчиња на Бугарија во подножјето на планината Пирин ќе ве пречека сосема новиот четириѕвезден Хотелски комплекс Зара.

Хотелски комплекс Зара се наоѓа на 400 метри од почетната станица на ски лифтот и на 500 метри од центарот на градот Банско. До станицата на лифтот е обезбеден бесплатен превоз од хотелот.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6383 денари (103 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци, од кои еден празничен Велигденски ручек на 19.04
 • Три вечери
 • Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8184 денари (133 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна Делукс соба
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци, од кои еден празничен Велигденски ручек на 19.04
 • Четири вечери
 • Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Хотел Зара ќе ве освои со луксузот и удобноста на своите 89 стандардни, луксузни соби и еднособни апартмани. Просториите се целосно мебелирани и опремени по највисоки стандарди и во нив ќе најдете сè што е потребно за Вашиот пријатен и незаборавен престој.

Хотелот располага со функционален и модерен СПА центар во кој различните процедури ќе ви донесат едно неповторливо чувство на уживање и релаксација. Во базенот со димензии 12 м / 8 м има џакузи и детска секција. Во СПА центарот на располагање се уште парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина.

Во детското катче за најмалите се грижат професионални аниматори.

Во лоби барот, ресторанот и летната градина на хотелот оформени во дизајнерски стил ќе се чувствувате удобно и пријатно и ќе уживате во гостопримлива и врвна услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло. Се доплаќа туристичка такса во износ од 0.60 € на ден.
 • Прво дете од 6 до 11.99 год. се сместува бесплатно. Се доплаќа за Велигденски ручек - 10 €.
 • За второ и трето дете од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа на рецепција: 50 € за тридневен или 65  € за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен (над 12 години) на дополнително легло се доплаќа на рецепција: 70 € за тридневен или 90 € за четиридневен пакет.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • За сите деца, коиошто се сместуваат бесплатно се доплаќа туристичка такса во износ од 0.60 € на ден.
 • Исхраната е на шведска маса во зависност од пополнетоста на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • Валидност на ваучер: од 16 до 20 април 2020 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зара - Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. Jaвор 42
Тел: +359 ******; +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.zarabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Зара, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.04.2020 до 20.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive програма:

 • Појадок, ручек, попладневна ужина, вечера
 • Вклучени пијалоци за време на оброците - мин. вода, чај, кафе, сок. За ручек и вечера дополнително - консумација на наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохол
 • Попладневната ужина вклучува мали слатки и соленки, мали ужинки, чај, кафе, сок, минерална вода
 • Исхраната е на шведска маса
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, исхраната се врши според сет мени, селектирано од главниот готвач.