Нова Година во Банско Бугариjа - Хотел Зара - Банско

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Зара ****, БанскоВо едно од најромантични и убави катчиња на Бугарија во подножјето на планината Пирин ќе ве пречека сосема новиот четириѕвезден Хотелски комплекс Зара.

Хотелски комплекс Зара се наоѓа на 400 метри од почетната станица на ски лифтот и на 500 метри од центарот на градот Банско

Пакетот не вклучува Празнична Новогодишна вечера со богата забавна програма на 31 декември,  се доплаќа на рецепција – 65 € за вoзрасен и 32 € за дете ос 4 до 11,99 години!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3697 денари (60 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера (без 31.12.)
 • Велнес центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, соба за релаксација
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотел Зара ќе ве освои со луксузот и удобноста на своите 89 стандардни, луксузни соби и еднособни апартмани. Просториите се целосно мебелирани и опремени по највисоки стандарди и во нив ќе најдете сè што е потребно за Вашиот пријатен и незаборавен престој.

Хотелот располага со функционален и модерен СПА центар во кој различните процедури ќе ви донесат едно неповторливо чувство на уживање и релаксација. Во базенот со димензии 12 м / 8 м има џакузи и детска секција. Во СПА центарот на располагање се уште парна бања, сауна, турска бања и салон за убавина.

Во детското катче за најмалите се грижат професионални аниматори.

Во лоби барот, ресторанот и летната градина на хотелот оформени во дизајнерски стил ќе се чувствувате удобно и пријатно и ќе уживате во гостопримлива и врвна услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Пакетот не вклучува Празнична Новогодишна вечера со богата забавна програма на 31 декември,  се доплаќа на рецепција – 65 € за вoзрасен и 32 € за дете ос 4 до 11,99 години!
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло. 
 • Сите деца, кои се сместуваат бесплатно доплаќаат туристичка такса во износ од 0.60 € на ден.
 • Дете до 5.99 год. возраст се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа на рецепција 50% од цената за возрасен..
 • Трет возрасен (над 12 години) на дополнително легло доплаќа 40 € на ден.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристичка такса во износ од 0.60 € на ден.
 • Исхраната е на шведска маса во зависност од пополнетоста на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/41 26 30; +359 892/ 41 26 26.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2021г. до 02 јануари 2022 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зара - Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. Jaвор 42
Тел: +359 ******; +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.zarabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Зара, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2021 до 02.01.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive програма:

 • Појадок, ручек, попладневна ужина, вечера
 • Вклучени пијалоци за време на оброците - мин. вода, чај, кафе, сок. За ручек и вечера дополнително - консумација на наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохол
 • Попладневната ужина вклучува мали слатки и соленки, мали ужинки, чај, кафе, сок, минерална вода
 • Исхраната е на шведска маса
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, исхраната се врши според сет мени, селектирано од главниот готвач.