Викенд во Банско - семеен хотел Кралев двор

Еднодневен викенд пакет во семеен хотел Кралев двор, БанскоДобредојдовте на местото што ќе ви даде не само засолниште за да преноќевате, туку и вистински дом во кој ќе се вљубите. Семеен хотел „Кралев Двор“ е сместен во прекрасните шуми на планината Пирин. Името го носи по еден од неговите врвови, висок 2680 м.

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 600 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Сауна
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 790 денари (13 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во мезонет
 • Сауна
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

* Доплата за појадок 4.5 € по лице.
* Доплата за вечера 9 € по лице.
* За вечера, комплимент од домаќините - дегустација на вино од визбата на Кралев двор.

Освен ваш дом, нашиот хотел е и дом на мирот, среќата и задоволството за сите сетила. Позитивна атмосфера владее со сите наши 7 соби и 8 мезонети. 4 наши пентхауси имаат 2 бањи кои се прилагодени за вашиот комфор.
Уникатната атмосфера во собите на „Кралев т двор“ е надополнета со сите модерни удобности - кабловска телевизија, бесплатен Wi-Fi, минибар.
Она што ви го ветуваме ви се прекрасни утра исполнети со привлечни погледи и свеж воздух исполнувајќи го целото ваше битие. Секако надвор од собите, вашата забава и релаксација се исто така апсолутно загарантирани.

Се погриживме да има место да го задоволите вашиот глад со некои од највкусните домашни јадења по стари семејни рецепти.
Нашиот ресторан, кој удобно може да прими 40 гости, го опслужува нашиот насмеан и позитивен персонал, кој е секогаш подготвен да ви помогне и да ви служи со грижа и внимание.
Во нашиот лоби бар можете да ја задоволите жедта. Местото што го одвоивме да ја оставиме вашата напнатост е во нашето СПА крило. Таму можете да се препуштите на блажена сауна или релаксирачка масажа.
Страствените скијачи исто така би се чувствувале одлично во нашата тврдина на среќа, бидејќи хотелот, покрај 5 минути од центарот на градот, се наоѓа веднаш до лифт со гондола (до кој обезбедуваме превоз доколку е потребно). Имаме и скијачки гардеробер за сопствена опрема.
Една од нашите најважни мисии е зачувување на природата. Затоа сме економични во користењето на вода и енергетски ресурси и секогаш сметот го фрламе одделно. Ние исто така нудиме и користиме производи направени во Банско и околината.

Така ја добивме престижната номинација за „Зелена куќа“. Нашиот хотел е исто така признат како „Најдобар семеен хотел за 2009 година“ од Општина Банско. Нашиот тим би бил среќен да ве пречека и ви ја презентира во локалната култура и да ве однесе низ локалните знаменитости и атракции.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Деца до 4 години престојуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 години плаќаат 5 € на ден на лице место во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 16 ноември до 22 декември 2020 година.
 • Пред да купите ваучер, направете барање за бесплатни датуми на телефон: +359 894/63 20 66.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 894/63 20 66.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

семеен хотел Кралев двор

Банско, Р. Бугарија
ул. Терзи Никола No.3
Тел: +
359 ******
е-mail: [email protected]
Website: www.hotel-kralevdvor.com
Facebook:
 HOTEL KRALEV DVOR

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен Хотел Кралев двор

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.11.2020 до 22.12.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.