Одмор во Банско - семеен хотел Кралев двор

Пакети со појадок во семеен хотел Кралев двор, БанскоДобредојдовте на местото што ќе ви даде не само засолниште за да преноќевате, туку и вистински дом во кој ќе се вљубите. Семеен хотел „Кралев Двор“ е сместен во прекрасните шуми на планината Пирин. Името го носи по еден од неговите врвови, висок 2680 м.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3476 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Сауна
 • Паркинг
 • Интернет
 • 10% попуст на масажи
 • Туристичка такса и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5593 денари (90 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Сауна
 • Паркинг
 • Интернет
 • 10% попуст на масажи
 • Туристичка такса и ДДВ

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7489 денари (121 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Седум ноќевања во двокреветна соба
 • Седум појадоци
 • Сауна
 • Паркинг
 • Интернет
 • 10% попуст на масажи
 • Туристичка такса и ДДВ

* Доплата за вечера 9 € по лице.
* За вечера, комплимент од домаќините - дегустација на вино од визбата на Кралев двор.

Освен ваш дом, нашиот хотел е и дом на мирот, среќата и задоволството за сите сетила. Позитивна атмосфера владее со сите наши 7 соби и 8 мезонети. 4 наши пентхауси имаат 2 бањи кои се прилагодени за вашиот комфор.
Уникатната атмосфера во собите на „Кралев т двор“ е надополнета со сите модерни удобности - кабловска телевизија, бесплатен Wi-Fi, минибар.
Она што ви го ветуваме ви се прекрасни утра исполнети со привлечни погледи и свеж воздух исполнувајќи го целото ваше битие. Секако надвор од собите, вашата забава и релаксација се исто така апсолутно загарантирани.

Се погриживме да има место да го задоволите вашиот глад со некои од највкусните домашни јадења по стари семејни рецепти.
Нашиот ресторан, кој удобно може да прими 40 гости, го опслужува нашиот насмеан и позитивен персонал, кој е секогаш подготвен да ви помогне и да ви служи со грижа и внимание.
Во нашиот лоби бар можете да ја задоволите жедта. Местото што го одвоивме да ја оставиме вашата напнатост е во нашето СПА крило. Таму можете да се препуштите на блажена сауна или релаксирачка масажа.
Страствените скијачи исто така би се чувствувале одлично во нашата тврдина на среќа, бидејќи хотелот, покрај 5 минути од центарот на градот, се наоѓа веднаш до лифт со гондола (до кој обезбедуваме превоз доколку е потребно). Имаме и скијачки гардеробер за сопствена опрема.
Една од нашите најважни мисии е зачувување на природата. Затоа сме економични во користењето на вода и енергетски ресурси и секогаш сметот го фрламе одделно. Ние исто така нудиме и користиме производи направени во Банско и околината.

Така ја добивме престижната номинација за „Зелена куќа“. Нашиот хотел е исто така признат како „Најдобар семеен хотел за 2009 година“ од Општина Банско. Нашиот тим би бил среќен да ве пречека и ви ја презентира во локалната култура и да ве однесе низ локалните знаменитости и атракции.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Деца до 6 години престојуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години користат 50% попуст.
 • Трет возрасен користи 20% попуст.
 • Валидност на ваучер: од 01 јануари до 18 април 2021 година.
 • Пред да купите ваучер, направете барање за бесплатни датуми на телефон: +359 894/63 20 66.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 894/63 20 66.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

семеен хотел Кралев двор

Банско, Р. Бугарија
ул. Терзи Никола No.3
Тел: +
359 ******
е-mail: [email protected]
Website: www.hotel-kralevdvor.com
Facebook:
 HOTEL KRALEV DVOR

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен Хотел Кралев двор

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.01.2021 до 18.04.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.