Нова Година во Банско - Маунтин Парадајс, Банско

Новогодишни пакети со појадок и вечера + СПА во Маунтин Парадајс БанскоХотел "Маунтин Парадаjс" е изграден во типичните архитектонски решенија и стилот карактеристичен за Банско и неговата околина. Совршено место за одмор за секој што ги сака планините. Се наоѓа на околу 380 метри од ски лифтот и на 10 минути пешачење од главната улица „Пирин“ во Банско.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 14220 денари (230 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една Новогодишна вечера со празнична музичка програма
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Транспорт до почетната станица на жичарницата во Банско
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 14536 денари (235 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Три ноќевања во еднособен или двособен апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една Новогодишна вечера со празнична музичка програма
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Транспорт до почетната станица на жичарницата во Банско
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 17696 денари (287 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една Новогодишна вечера со празнична музичка програма
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Транспорт до почетната станица на жичарницата во Банско
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 18138 денари (235 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во еднособен или двособен апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една Новогодишна вечера со празнична музичка програма
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Транспорт до почетната станица на жичарницата во Банско
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

Комплексот располага со разновидни апартмани - студија, апартмани со една и две спални, опремени во модерен стил. Апартманите се опремени со место за јадење и одмор, фрижидер, ТВ, Wi-Fi, дополнителен софа кревет
Mountain Paradise е комплекс кој на своите гости им нуди пријатен престој во модерен лоби бар со билјард, ресторан со 200 места, детско игралиште, базен и детски базен, фитнес, спа центар кој нуди богата програма за релаксација, освежување и закрепнување.
Хотелот нуди одлична можност за обуки на компании, семинари, зелени и ски училишта.

Максимална пополнетост на просториите:
-студио- 2 возрасни + дете до 11,99 години.
-апартман со една спална - 2 возрасни + 2 деца до 12 години. или 3 возрасни
- двособен апартман - 4 возрасни. + 2 деца до 11,99 години. или 5 возрасни

Услови на понудата

 • ВИП-ваучерот мора да биде пријавен пред истекот на рокот на истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при максимално исполнување на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Деца до 5.99 год. се сместува бесплатно.
 • Дете од 6 години до 11,99 години плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет и петти возрасен на дополнително легло кревет во апартман доплаќа 80% од цената на редовен кревет.
 • Сите доплати се на рецепција при пријавување.
 • Пред да купите ваучер, прашајна телефон: +359 888 824 894 и +359 885/998 199.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 888 824 894 и +359 885/998 199.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2021 г. до 02 јануари 2022 година.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Маунтин Парадајс, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
Месност Парцалето
ул. Јавор 53

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email:  [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Маунтин Парадајс, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2021 до 02.01.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.