Oдмор во Банско - Маунтин Парадајс, Банско

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Маунтин Парадајс БанскоХотел "Маунтин Парадаjс" е изграден во типичните архитектонски решенија и стилот карактеристичен за Банско и неговата околина. Совршено место за одмор за секој што ги сака планините. Се наоѓа на околу 380 метри од ски лифтот и на 10 минути пешачење од главната улица „Пирин“ во Банско.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2054 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две или четири лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1738 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман
 • Еден појадок
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2212 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, присместени две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакет - загреан внатрешен базен со пристап до градината, лежалки, сауна, парна бања, солна соба, џакузи.
 • Детско игралиште - тобоган, лулашки, песочник, градинарски шах
 • Паркинг пред хотелот
 • Безжичен Интернет
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

Комплексот располага со разновидни апартмани - студија, апартмани со една и две спални, опремени во модерен стил. Апартманите се опремени со место за јадење и одмор, фрижидер, ТВ, Wi-Fi, дополнителен софа кревет
Mountain Paradise е комплекс кој на своите гости им нуди пријатен престој во модерен лоби бар со билјард, ресторан со 200 места, детско игралиште, базен и детски базен, фитнес, спа центар кој нуди богата програма за релаксација, освежување и закрепнување.
Хотелот нуди одлична можност за обуки на компании, семинари, зелени и ски училишта.

Максимална пополнетост на просториите:
-студио- 2 возрасни + дете до 11,99 години.
-апартман со една спална - 2 возрасни + 2 деца до 12 години. или 3 возрасни
- двособен апартман - 4 возрасни. + 2 деца до 11,99 години. или 5 возрасни

Услови на понудата

 • ВИП-ваучерот мора да биде пријавен пред истекот на рокот на истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при максимално исполнување на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Прво дете од 6 години до 11,99 години плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Второ дете од 0 до 11,99 години се сместува бесплатно.
 • Трет и петти возрасен на дополнително легло кревет во апартман доплаќа 80% од цената на редовен кревет.
 • Сите доплати се на рецепција при пријавување.
 • Пред да купите ваучер, прашајна телефон: +359 888 824 894 и +359 885/998 199.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 888 824 894 и +359 885/998 199.
 • Валидност на ваучер: од 13 јануари до 28 февруари 2022 година.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Маунтин Парадајс, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
Месност Парцалето
ул. Јавор 53

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email:  [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Маунтин Парадајс, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.01.2022 до 28.02.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.