Одмор во Банско - Хотел Mountain Dream

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Хотел Mountain Dream, БанскоMountain Dream ХОТЕЛ И СПА е лоциран во подножјето на Пирин, на 15 мин. од центарот на Банско и нуди идеални услови за културен и СПА туризам.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 945 денари (15 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Внатрешен загреан базен со минерална вода *
 • Џакузи
 • Сауна
 • Фитнес
 • Бесплатен кабелски интернет во собите и Wi-fi на рецепција
 • Бесплатен паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 1327 денари (21 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен загреан базен со минерална вода *
 • Џакузи
 • Сауна
 • Фитнес
 • Бесплатен кабелски интернет во собите и Wi-fi на рецепција
 • Бесплатен паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Вгнезден под снежните врвови на Пирин, само на чекор од ски патеките од светска класа и од основниот ски лифт, четириѕвездниот комплекс Mountain Dream се слави со уникатен локација. Комплексот е лоциран во прекрасната месност Кошерина на гр. Банско, на 15 мин. од центарот на градот.. Хотел Mountain Dream е одлична комбинација од спокојство и комфор на туристички хотел со функционалноста и одличните удобности на градски хотел. Сите 60 соби и апартмани се одлично декорирани и имаат самостојни балкони, откривајќи прекрасен поглед кон планината. Дизајниран за да потцрта месниот стил, хотелот инспирира вдахнува вистинско чувство на топлина и гостопримство, одлична комбинација од идеална локација, традиционален бугарски архитектонски стил, неповторлива услуга и модерни удобности.
Во ресторан Валуни можете да уживате во вкусни специјалитети од локалната и интернационална кујна, во комбинација со одлична селекција од вина во релаксирачка атмосфера.
Спа Центар Mountain Dream е оаза за подмладување и рекреација во преубавата услови понудени од планината, располага со сауна, парна бања, шок ведро, турска бања, фитнес центар, одделни простории за масажа и релаксација и импресивен внатрешен базен.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и за минимум две ноќевања за викенд.
 • Дете до 5.99 год. се сместува бесплатно
 • За дете од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Лица над 12 год. плаќаат 75% од вредноста на пакетот при сместување на дополнително легло.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Исхраната е на шведска маса. При помалку од 20 лица во хотелот исхраната се врши на сет мени.Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 885/44 33 22.
 • Валидност на ваучер: од 01 февруари до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Анулација на направена резервација е возможна до 14 дни пред датата на смесрување. При анулација по истекот на овој рок суми не се рефундираат.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Mountain Dream

2770, Банско, Р. Бугарија
Квартал Кошерина
Тел: +359 ******
Email: [email protected]
Website: www.mountaindreambg.com

ВИП понудата е обезбедена од хотел Mountain Dream, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.02.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive Light

 • Појадок – шведска маса од 08.00 до 10:00 часот: Вклучува: топли пијалоци, минерална вода, сокови, 3 вида салати, слатки, 2 вида леб, путер, џем, мед, баница или пржени лепчиња, 2 вида колбаси, сирење, кашкавал, јајца, плодови, кисело млеко, житарки, виршли.
 • Ручек – шведска маса од 12:30 до 14:00 часот: Вклучува: супa, салати, 1 вид вегетаријанско јадење, готвени јадења со свинско, пилешко и мелено месо, шпагети или тестенини, 2 вида леб, слатки,  плодови, минерална вода.
 • Вечера – шведска маса од 19 до 21:00 часот: Вклучува: салати, 1 вид вегетаријанско јадење, скара, јадење со месо, шпагети или тестенини, 2 вида леб, 2 вида десерти, 3 вида плодови, минерална вода.
 • Алкохолот се сервира само за време на оброците. Вклучува бугарски алкохол, наливно пиво и вино.
 • Топли пијалоци и сок од машина преку целиот ден.