Зимски одмор во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Еднодневен пакет со појадок и користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, БанскоХотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен, лежалки, фитнес, сауна, парна бања, џакузи
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса и ДДВ

ПОЈАДОК: 07:30 - 10:00 - на шведска маса или мени + кафе од кафе машина, чај, вода.

Платени услуги:
Масажи
Изнајмување на конференциска сала – 100 € за 1 ден и 75 € за повеќе од 2 дена;
Кафе пауза - од 2.5 € по лице во зависност од асортиманот;
Подземен паркинг - 7.5 €  за 24 часа;
Употреба на бањарка - 2.5 € за целиот престој и 15 € депозит;

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Едно дете до 5,99 години, сместено со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање и појадок.
 • Еден возрасен со дете до 5,99 години  доплаќа 30% од цената на пакетот.
 • Две деца до 5,99 години, сместени со двајца возрасни - едно дете се сместува бесплатно, за второто дете се  доплаќа 40% од цената на ноќевање со појадок.
 • Деца од 6 до 11,99 години, сместени на дополнителен кревет со двајца возрасни, плаќаат 40% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен и дете над 12 години на дополнителен кревет плаќаат 70%  од цената на пакетот.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 882/55 55 77 - работно време од 9 до 18 часот.
 • Валидност на ваучер: од 03 до 31 јануари 2018 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.01.2018 до 31.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.