Одмор во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Еднодневен делничен или викенд пакет за двајца со појадок + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, БанскоХотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2086 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за 
ДВАЈЦА и вклучува:
Важи за периодот од 10 април до 30 јуни и од 10 септември до 01 декември

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2180 денари (35 €)
ВИП ваучерот е за 
ДВАЈЦА при минимум две ноќевања и вклучува:
Важи за периодот од 10 април до 30 јуни и од 10 септември до 01 декември

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за 
ДВАЈЦА и вклучува:
Важи за периодот од 01 јули до 10 септември

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2338 денари (38 €)
ВИП ваучерот е за 
ДВАЈЦА при минимум две ноќевања и вклучува:
Важи за периодот од 01 јули до 10 септември

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ПОЈАДОК: 08:00 - 10:00 - на шведска маса или мени + кафе, чај, вода. 

Платени услуги:
Масажи
Употреба на бањарка - 3 € за целиот престој и 15 € депозит;

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања за викенд.
 • Едно дете до 5,99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • Еден возрасен со дете до 5,99 години  доплаќа 30% од цената на пакетот.
 • Две деца до 5,99 години, сместени со двајца возрасни - едно дете се сместува бесплатно, за второто дете се  доплаќа 40% од цената на пакетот.
 • Дете од 6 до 11,99 години, сместено на дополнителен кревет со двајца возрасни, плаќа 40% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен и дете над 12 години на дополнителен кревет плаќаат 70% од цената на пакетот.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: [email protected] .
 • Валидност на ваучер: од 18 април до 01 декември 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.04.2018 до 01.12.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.