Нова година во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Пакети со три, четири или пет ноќевања со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера во Хотел Панорама Резорт****, БанскоХотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15186 денари (246 €)
ВИП ваучерот е за едно лице 
и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци 
 • Три вечери, од кои една празнична вечера на 31.01.2019 г. во таверна ,,Мацурев хан", со Жива музика и разновидно мени 
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 17380 денари (282 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична вечера на 31.01.2019 г. во таверна ,,Мацурев хан", со Жива музика и разновидно мени
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 19592 денари (318 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери, од кои една празнична вечера на 31.01.2019 г. во таверна ,,Мацурев хан", со Жива музика и разновидно мени
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18644 денари (302 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична вечера на 31.01.2019 г. во ресторан Панорама, со Жива музика и разновидно мени
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 21172 денари (343 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична вечера на 31.01.2019 г. во ресторан Панорама, со Жива музика и разновидно мени
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 23384 денари (379 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери, од кои една празнична вечера на 31.01.2019 г. во ресторан Панорама, со Жива музика и разновидно мени
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно, без новогодишен пакет и стол за новогодишната вечера во ресторанот.
 • Максимално сместување во двокреветна соба: 2+1/2+2.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2+2; двоспален апартман (се нарачуваат 4 ваучери): 4+2.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со појадок во денот на заминувањето.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: [email protected] .
 • Валидност на ваучер: од 27 декември 2018 год. до 02 јануари 2019 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.12.2018 до 02.01.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.