All Inclusive Велигден во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Велигденски пакети со појадок и вечера или на база All inclusive Light + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, БанскоХотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери 
 • Загреан внатрешен базен со температура на водата 29° С
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4424 денари (72 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Загреан внатрешен базен со температура на водата 29° С
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5214  денари (84 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три  појадоци
 • Три вечери
 • Загреан внатрешен базен со температура на водата 29° С
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6162 денари (100 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Загреан внатрешен базен со температура на водата 29° С
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • Прво дете до 11.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • За второ дете до 11.99 години се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на човек на ден.
 • Максимално сместување во двокреветна соба: 2+1/2+2.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2+2; двоспален апартман (се нарачуваат 4 ваучери): 4+2.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: [email protected] .
 • Валидност на ваучер: од 25 до 29 април 2019 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.04.2019 до 29.04.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Појадок (7:30 – 10:00 часа):  појадок на шведска маса, вклучува колбаси, јајца, банички,  корнфлекс,
овошје, зеленчук, млечни продукти ,слатко и џем, мед, еурокрем.
Ручек (12:30 – 14:30 часа): , ручек на шведска маса вклучува бар за салати, супа, разновидни основни јадења – месни и безмесни, топли и студени ордевери, сезонско овошје и зеленчук, сосови, паста, десерти.
Попладневна ужина (16:00 – 17:00 ч.): сендвичи или пица, овошје, слатки , корнфлекс.
Вечера (19:00 – 22:00 часа): вечера на шведска маса вклучува бар за салати, супа, разновидни основни јадења – месни и безмесни, топли и студени ордевери, сезонско овошје и зеленчук, сосови, паста, десерти. бугарски алкохол, минерална вода и сокови од машина .
Празничен Велигденски ручек: богата празнична шведска маса со печено јагне и програма со жива музика и многу изненадувања.