Одмор во Банско - Парк Хотел Банско****

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера во Парк Хотел Банско ****Четиривездниот Парк Хотел Банско се наоѓа во срцето на еден од најмодерните ски-центри во Источна Европа - Банско, кое се наоѓа во долината меѓу три планини - Рила, Пирин и Родопите.
Се наоѓа на 1200 метри од лифтот и 300 метри од центарот на градот. Парк хотелот Банско има класичен ресторан кој нуди пријатна и модерен дизајн. Во ресторанот има 120 места. Работно време - од 7.30ч. до 24,00 часот Тој нуди појадок, ручек и вечера. Лоби-барот има 80 места и се наоѓа во пространото лоби на хотелот. Бањата нуди уникатни третмани со високо квалитетни производи и терапии засновани на најважните состојки: вода, земја, воздух и оган. Некои од SPA третманите во кои можете да уживате се: џакузи, егзотични и класични третмани за тело (со чоколадо, мед, млеко, есенцијални масла и билки, кафе); луксузни третмани за лице.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ:VIP цена: 3539 денари (57 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:
(важи за сместување од недела до четврток)

 • Една вечер во апартман или мезонет
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на зона за релаксација: џакузи, класична сауна, парна бања
 • Бесплатен ски-гардеробер во хотелот
 • Бесплатнен транспорт до жичарницата
 • Интернет
 • Туристички данок и ДДВ

Реновиран во 2019 година, хотелот ги отвори своите врати пред гостите за зимската сезона 2019-2020 година.
Шесткатната зграда нуди прекрасна комбинација на камен, дрво во темни тонови и бакар, а неговиот уникатен стил создава чувство на топлина и комфор. Високо квалификуван персонал се грижи за удобноста и доброто расположение на посетителите. Сите простории во овој елегантен хотел се добро опремени  и имаат дрвени паркетни подови, клима уред, дневен престој со софа и ТВ со сателитски канали. Хотелот нуди подземен паркинг за 35 автомобили и бесплатен превоз до ски-лифтот. Бањата вклучува сауна, парна соба и топла када за бесплатно користење од страна на гостите. Бесплатен ски гардеробер е достапен за гостите за складирање на сопствена опрема за скијање. Ресторанот на Парк Хотел Банско служи јадења и специјалитети од бугарска и интернационална кујна.

Услови на понудата

 • ВИП-ваучерот мора да се купи пред да истече понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања од недела до четврток.
 • Дете до 1.99 години сместено во просторија со двајца возрасни се сместува бесплатно на база на пакетот.
 • Второто дете од 2 до 11,99 години, на дополнително легло  доплаќа на рецепција 25  € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен, сместен на дополнителен кревет, доплаќа на рецепција 40 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: + 389 878/11 22 79.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на: +389 878/11 22 79.
 • Валидност на ваучер: 02 јануари - 29 февруари 2020 година.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Банско****

Парк Хотел Банско****
Гр. Банско 2770, Р. Бугарија
Кв. Глазне, Ул.“Иван Бележков“ 5
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: parkhotelbansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од Парк Хотел Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.01.2020 до 29.02.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.