Летен одмор за двајца во Банско - Регнум Банско Ски Хотел & СПА

Еднодневен пакет за двајца со појадок или со појадок и вечера + Аквапарк и Термален центар со минерална вода во Регнум Банско Апарт Хотел и СПА*****Регнум Банско Apart Хотел § СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот Банско, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

Деца до 7,99 г., сместени на дополнително легло со двајца возрасни  – бесплатно сместување во Еxecutive suite со поглед кон Пирин!

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 10934 денари (178 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во Еxecutive suite со поглед кон Пирин
 • Два појадоци
 • Регнум СПА центар - внатрешен базен, детски базен,амам, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, зона за релаксација
 • Регнум Аква Парк” (од 01 Јуни до 31 Август, или според временските услови) – надворешен базен со полуолимписки размери, надворешен детски базен, надворешни водни лизгалки, игралиште за фудбал, кошарка или бадмингтон
 • „Регнум Бања Термал“ – два надворешни базени со детски сектор со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал“ (на временски интервали)
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг / до пополнување на слободните места
 • Осигурување, 9% ДДВ и туристички данок

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 12608 денари (178 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во Еxecutive suite со поглед кон Пирин
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Регнум СПА центар - внатрешен базен, детски базен,амам, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, зона за релаксација
 • Регнум Аква Парк” (од 01 Јуни до 31 Август, или според временските услови) – надворешен базен со полуолимписки размери, надворешен детски базен, надворешни водни лизгалки, игралиште за фудбал, кошарка или бадмингтон
 • „Регнум Бања Термал“ – два надворешни базени со детски сектор со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал“ (на временски интервали)
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг / до пополнување на слободните места
 • Осигурување, 9% ДДВ и туристички данок

· Сместување во Еxecutive suite со поглед кон Пирин /едноспален апартман/. Максимален капацитет 2 возрастни и 2 деца или 3 возрасни;

·Појадокот и вечерата се на шведска маса или сет мени (во зависност од пополнетоста на хотелот);

Регнум Банско Apart Хотел § СПА, Банско располага со 130 апартмани.
Регнум Банско Apart Хотел § СПА е лоциран во самото подножје на Пирин планина. Опкружен e со прекрасна природа и поседува целосно различен дизајн од кој доминира во одморалиштето. Со својата единствена декорација и стил, хотелот е идеално место за одмор и рекреација. Секој еден од луксузни Наместен еднокреветни  студиа и апартмани може да биде вашиот дом преку викенд  или  во текот на распустите  .

Ресторанот во Регнум Банско Apart Хотел § СПА  Банско е со капацитет од 150 места. Комбинира луксузен  дизајн  со пријатна атмосфера. Во менито нудиме јадења од традиционалната бугарска, модерната европска и автентичната турска кујна.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 7,99 г., сместени на дополнително легло со двајца возрасни  – бесплатно сместување во Еxecutive suite со поглед кон Пирин!
 • За деца од 8 до 12.99 год. возраст на дополнително легло се доплаќа 24 € за ноќевање со појадок или 33 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 26 € за ноќевање со појадок или 35 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при пристигнувањето.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација. Телефон за резервации: +359 884/49 39 24 (од 9 до 17 часот.)
 • Валидност на ваучер: за периодот од 11 јули до 01 септември 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Регнум Банско Ски Хотел & СПА

Гр. Банско, Р. Бугарија
Месност Асаница
Тел: +******
Тел: +****** 
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected] 
Website: www.regnum.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Регнум Банско Апарт Хотел § СПА*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.07.2018 до 01.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.