Одмор во Банско - Регнум Банско Ски Хотел & СПА

Еднодневен делничен или дводневен викенд пакет со појадок + СПА во Регнум Банско Апарт Хотел СПА*****Регнум Банско Apart Хотел § СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2496 денари (40 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во јуниор апартман (максимален капацитет 2 возрасни)
 • Еден појадок
 • Регнум СПА центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, зона за релаксација
 • „Регнум Бања Термал“– надворешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал“ (по возен ред)
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг / до пополнување на слободните места
 • Осигурување, 9% ДДВ и туристички данок

ДВОДНЕВEН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 5625 денари (91 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман јуниор апартман (максимален капацитет 2 возрасни)
 • Два појадоци
 • Регнум СПА центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, зона за релаксација
 • „Регнум Бања Термал“– надворешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал“ (по возен ред)
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг / до пополнување на слободните места
 • Осигурување, 9% ДДВ и туристички данок

Регнум Банско Apart Хотел § СПА, Банско располага со 130 апартмани.
Регнум Банско Apart Хотел § СПА е лоциран во самото подножје на Пирин планина. Опкружен e со прекрасна природа и поседува целосно различен дизајн од кој доминира во одморалиштето. Со својата единствена декорација и стил, хотелот е идеално место за одмор и рекреација. Секој еден од луксузни Наместен еднокреветни  студиа и апартмани може да биде вашиот дом преку викенд  или  во текот на распустите  .

Ресторанот во Регнум Банско Apart Хотел § СПА  Банско е со капацитет од 150 места. Комбинира луксузен  дизајн  со пријатна атмосфера. Во менито нудиме јадења од традиционалната бугарска, модерната европска и автентичната турска кујна.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни. Во јуниор апартманите нема можност за сместување на трето лице.
 • За сместување во апартман (2+2 или 3+0) се доплаќа 7.5 € на ден на рецепција.
 • Дете до 7.99 год. возраст се сместува бесплатно во апартман (2+2 или 3+0).
 • За деца од 8 до 13.99 год. возраст во апартман (2+2 или 3+0) се доплаќа 23 € на ден на база на пакетот.
 • За трет возрасен во апартман (2+2 или 3+0) се доплаќа 35  € на ден на база на пакетот.
 • За единечно сместување се купува 1 ваучер и се доплаќа на рецепција 32 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при пристигнувањето.
 • Пред резервација е потребно да се направи барање по телефон за слободни места. Телефон за резервации: +359 884/49 39 24 (од 9 до 17 часот.)
 • Валидност на ваучер: од 10 јануари до 02 февруари 2019 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Регнум Банско Ски Хотел & СПА

Гр. Банско, Р. Бугарија
Месност Асаница
Тел: +******
Тел: +****** 
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected] 
Website: www.regnum.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Регнум Банско Апарт Хотел § СПА*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.01.2019 до 02.02.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.