Нова година 2018 во Банско - хотел Риверсајд

Тридневен и четиридневен пакет со појадок во хотел Риверсајд **** БанскоСместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** гр. Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. Центарот за релаксација се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања, солариум и фитнес кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12514 денари (203 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна економична соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Новогодишен бранч појадок на 01.01.2018 год. на шведска маса
 • Користење на базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14283 денари (232 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна економична соба
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Новогодишен бранч појадок на 01.01.2018 год. на шведска маса
 • Користење на базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12893 денари (209 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна стандардна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Новогодишен бранч појадок на 01.01.2018 год. на шведска маса
 • Користење на базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16527 денари (268 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна стандардна соба
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Новогодишен бранч појадок на 01.01.2018 год. на шведска маса
 • Користење на базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и 9% ДДВ

Задолжителна доплата на лице место на рецепција во хотелот за новогодишен пакет - вечера на 31.12.2017 г. /  за возрасен -79 €
за деца од 6 до 11 год. -40 € 

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Хотелот располага со:

 • 80 стилски декорирани соби и мезонети
 • Лоби-бар
 • Внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи
 • Фитнес сала
 • Перална
 • Паркинг
 • Детска соба
 • Безжичен интернет
 • Конференциска сала за 50 луѓе

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • За дете од 6 до 11.99 годишна возраст на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на избраниот пакет. 
 • За дете над 12 год. возраст или трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 70% од цената на избраниот пакет. 
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 887/ 15 34 05 или +389 886/ 58 15 14.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 887/ 15 34 05 или +389 886/ 58 15 14.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Риверсајд

Гр. Банско, Р. Бугарија
ул. „Глазне” 37

Моб: +359 ******
Моб: +359 ******

Е-Mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2017 до 02.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.