Зимски одмор во Банско - Хотел Планинска Романса & SPA - Банско

Еднодневен пакет со појадок и користење на сауна, џакузи и парна бања во Хотел Планинска Романса, БанскоХотел Планинскa Романса, се наоѓа во градот  Банско, во подножјето на Пирин, со прекрасен поглед кон  три планини - Пирин, Рила и Родопи. Лоциран е само на 8 мин. пешачење од почетна станица на жичарница, на крајот на ул. Најден Геров / улицата води до почетна станица на жичарница / и на аголот  со улица  Захариј Стојанов. Хотелот е на 10 мин. од центарот на градот, во многу пријатен и тивок и спокоен реон.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1201 денар (19 €)
ВИП ваучера е за ЕДEН човек и вклучува
:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба (тип студио)
 • Еден појадок на шведска маса
 • Користење на џакузи, сауна, парна бања 
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ
 • 10% попуст на сите услуги во СПА центарот

Изграден во традиционален архитектурен стил заградот  Банско, Хотел Планинска романса § Спа има 3+ ѕвезди и ги отвори вратите за првите посетители во ноември 2007 година.
Сите апартмани и соби располагаат со: кујна / опремен со фрижидер, микробранова, тостер, чајник /, телефон, кабелска телевизија, бесплатен интернет, конвекциски радојатор, а во бањата када или туш кабина. Во становите и во некои од двокреветни соби има големо канапе - спална, погодно за 1 возрасен или 2 деца. Апартманите се со тераса со необеспокојуван поглед кон планината.
СПА услови: Луксузниот СПА центар е професионално опремен со две парни кабини, сауна, џакузи за 6 луѓе, амам кревет, тангенторна када, фитнес опрема, студио  за козметика, 2 простории за масажа. Овде ќе комбинирате одмор  во планината со многубројни релаксирачки третмани и масажи. За да ги видите нашето СПА мени и нашите специјални пакети, посетете ја нашата веб-страница.
Таверната ќе Ве пренесе во духот на старите  традиции на Банско, а кулинарскиот  виртуоз готвач Станчо ќе Ве нагости со одбрани локални специјалитети. Јадењата се подготвуваат пред клиентите "show cooking" - на јаглен, во фурна  или на жар, по тајни рецепти со шумски зачини.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери (ноќевања).
 • За деца до 3 годишна возраст сместувањето е БЕСПЛАТНО
 • За деца од 3 до 12 годишна возраст се доплаќа по 2.5 € на ден на рецепција.
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа по 5 € на ден.
 • Опција за доплата за ВЕЧЕРА – 7 € на ден на човек. Вечерaта вклучува салата и главно јадење.
 • Во случај, доколку сакате сместување во апартман, а не во двокреветнана соба /тип студио/ се доплаќа 2.5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 10 jaнуари дo 30 март 2018 година.
 • Пред купување на Ваучер е неопходна претходна хотелска резервациja на тел: +359 885/ 99 23 33 или на е-mail на хотелот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Планинска Романса & SPA - Банско

Хотел "Планинска Романса"
Гр. Банско
Ул. "Захари Стојанов" №54
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-mr.com 

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Планинска Романса § Спа

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.01.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.