Велигден во Банско - Хотел Тринити Резиденс

Велигденски пакети со појадок и вечера + празничен ручек во Хотел Тринити Резиденс, БанскоХотел Тринити Резиденс се наоѓа во центарот на стариот град на Банско, на само 5 минути пешачење од центарот на градот и на 15 минути од жичарницата.
Хотелот Тринити престој се наоѓа на 400 метри од црквата Света Троица во центарот на Банско.

ТРИДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7110 денари (115 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба без балкон
 • Три појадоци на шведска маса
 • Празничен Велигденски ручек на 19.04.
 • Три вечери
 • Внатрешен загреан базен со димензии 12x16m.
 • Детски загреан базен
 • Џакузи
 • Хидромасажна када
 • Парна бања
 • Сауна
 • Внатрешен и надворешен бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi пристап

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 8848 денари (144 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири  ноќевања во двокреветна соба без балкон
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Празничен Велигденски ручек на 19.04.
 • Четири вечери
 • Внатрешен загреан базен со димензии 12x16m.
 • Детски загреан базен
 • Џакузи
 • Хидромасажна када
 • Парна бања
 • Сауна
 • Внатрешен и надворешен бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi пристап

ТРИДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7584 денари (123 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба со балкон
 • Три појадоци на шведска маса
 • Празничен Велигденски ручек на 19.04.
 • Три вечери
 • Внатрешен загреан базен со димензии 12x16m.
 • Детски загреан базен
 • Џакузи
 • Хидромасажна када
 • Парна бања
 • Сауна
 • Внатрешен и надворешен бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi пристап

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 9480 денари (154 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири  ноќевања во двокреветна соба со балкон
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Празничен Велигденски ручек на 19.04.
 • Четири вечери
 • Внатрешен загреан базен со димензии 12x16m.
 • Детски загреан базен
 • Џакузи
 • Хидромасажна када
 • Парна бања
 • Сауна
 • Внатрешен и надворешен бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi пристап

Максимален капацитет на просториите:
* Двокреветна соба - 2 возрасни и 1 дете до 12,99 години
* Детско креветче може да се додаде во кој било вид просторија

Хотелот располага со стандардни двокреветни соби и апартмани со една спална. Собите се големи, опремени со сите удобности за клиентите. На територијата на комплексот има 2 ресторани - Главен ресторан, кој служи храна на шведска маса  и à la carte ресторан. Лоби-барот е отворен 24 часа.
Велнес центарот нуди турска бања, парна соба и финска сауна, загреан целогодишен базен со големина од 12 х 16 м.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при минимум две лица сместени во двокреветна просторија.
 • Дете под 5,99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 12,99 години на дополнителен кревет се доплаќа 13 € на ден. Доколку се сместува на основен кревет се доплаќа 18 € на ден.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет доплаќа 30 € на ден.
 • За единечно сместување се купува ваучер + доплата од 60% од цената на ваучерот на рецепција.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција при сместувањето!
 • Валидност на ваучер: од 16 до 21 април 2020 година!
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 883 27 27 21.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тринити Резиденс

Хотел Тринити Резиденс
Хотел Тринити Резиденс
Хотел Тринити Резиденс
Банско, Р. Бугарија
Ул. Симеон Молеров, 5
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: trinity-bansko.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Тринити Резиденс!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.04.2020 до 21.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.