All Inclusive во Банско - Апартхотел Вихрен Роял Палас 4*

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Апартхотел Вихрен Палас & Резиденс****, БанскоАпартхотел Вихрен Палас & Резиденс е одлично место за оние кои сакаат лесен пристап до скијачките патеки во удобно опкружување. Комплексот се наоѓа на само неколку минути од стариот центар на Банско и на околу 80 метри од главниот ски-лифт.
Комплексот се состои од две згради - Палас и Резиденс.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2084 денари (34 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на внатрешен базен со детски дел
 • Користење на термална зона(сауна, парна бања и џакузи)
 • Интернет
 • Детско катче
 • Фитнес
 • Туристичка такса

Оброците се на шведска маса или на сет мени (според пополнетоста во хотелот)

Максимален капацитет на просториите:

Студио - 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни. Сите студија имаат тераси за сонце и прекрасен поглед на врвовите на Пирин и Рила, 32-инчен LCD телевизор, удобни бањи со кади, сателитска ТВ, безжичен интернет, телефон и простор за седење и релаксација, ортопедски душеци, електронски сеф, бокал за топла вода , површина од околу 35 кв.
Апартман - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни Становите се со површина од околу 50 кв.м. и имаат две целосно одвоени соби со два кревети или „француска“ спална, како и удобен софа кревет во дневната соба, удобен мебел, 32 инчен LCD телевизор, ортопедски душеци, електронски сеф, голема бања, телефон и тераса со прекрасен поглед.

Кујната во просториите НЕ ЈА КОРИСТАТ гостите на хотелот, готвењето во собите е забрането.

Вихрен Палас (главна зграда) е луксузен туристички објект со студија, апартмани и пентхауси.
Релакс центар - има внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, три соби за масажа и теретана. За семејства со деца можеме да понудиме внатрешно детско катче.
За вечерните часови нудиме разновидност - главен ресторан „Симфонија“ и лоби бар „Аква“.
Услугите за гостите вклучуваат 24-часовна рецепција, интернет пристап, перална, ски гардеробер, обезбедуван паркинг со доплата!

Вихрен Резиденс (дополнителна зграда) е целосно за сместување на база ROOM ONLY. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и нивната употреба е дозволена.

Сите соби во VIHREN PALACE се елегантно опремени и нудат различни опции за сместување кои најдобро ги задоволуваат вашите желби за удобен и исполнет одмор.

Сите соби во VIHREN RESIDENCE се практични и опремени со кујнски прибор. Тие нудат осаменост, мир и спокојство неопходни за вашиот целосен одмор и закрепнување.

Услови на понудата

 • Ваучерот е за едно лице.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Дете од 6 до 11,99 години се сместува на дополнително легло и доплаќа 18 € на ден.
 • Дете над 12 години или трет возрасен се сместува на дополнително легло и доплаќа 25  € на ден.
 • Доплата за паркинг - 8  на ден.
 • При сместување на 2 возрасни + 2 деца во апартман - без доплата по соба.
 • За сместување со домашно милениче без ограничување на тежината - 20  на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Пред да купите ваучер, прашајте за слободни места на телефон: +359 885 05 8888.
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на вашиот ваучер на телефон: +359 885 05 8888.
 • Валидност на ваучер: од 25 мај до 25 јуни 2022 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Видете ги сите одредби и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартхотел Вихрен Роял Палас 4*

Банско, Р. Бугарија
Ул. Пере Тошев 2
Тел: +359 
******
Емайл: [email protected]
Website: www.vihrenpalace.com

ВИП Понудата е обезбедена од Апартхотел Вихрен Палас & Резиденс, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.05.2022 до 25.06.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.