СПА одмор крај Банско - Хот Спрингс Медикал и СПА Хотел

Еднодневен пакет со појадок и вечера + минерален базенн и СПА во Хот Спрингс Медикал и СПА ХотелНовиот дом на хотелот „Хот Спрингс Медикал & Спа“ се наоѓа во Бања. Во подножјето на три величествени планини (Рила, Пирин, Родопис) во прекрасната долина Разлог и до најголемиот скијачки центар на Балканот - Банско.
Чисти минерални извори познати со векови! Локалните легенди сè уште раскажуваат за римските легионери кои дојдоа тука по напорните битки да се опорават со помош на лековита минерална вода. Денес гордо ја продолжуваме вековната традиција.

Прв слободен викенд е за 10 - 12 декември!

3=4 при резервации за три ноќевања добивате бесплатно четврто ноќевање

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3302 денари (53 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи за сместување од недела до четврток)

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба комфор
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода, класичен турски амам, парна бања, солена бања, фински сауни, санариум - био сауна, иглу и ледена фонтана, Rain Walk, тепидариум, лакониум
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг 
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 3950 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи за сместување во петок и сабота)

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба комфор
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода, класичен турски амам, парна бања, солена бања, фински сауни, санариум - био сауна, иглу и ледена фонтана, Rain Walk, тепидариум, лакониум
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3618 денари (58 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи за сместување од недела до четврток)

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба егзекутив
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода, класичен турски амам, парна бања, солена бања, фински сауни, санариум - био сауна, иглу и ледена фонтана, Rain Walk, тепидариум, лакониум
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 4266 денари (69 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи за сместување во петок и сабота)

 • Еднo ноќевање во двокреветна соба егзекутив
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода, класичен турски амам, парна бања, солена бања, фински сауни, санариум - био сауна, иглу и ледена фонтана, Rain Walk, тепидариум, лакониум
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3950 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи за сместување од недела до четврток)

 • Еднo ноќевање во алпин студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода, класичен турски амам, парна бања, солена бања, фински сауни, санариум - био сауна, иглу и ледена фонтана, Rain Walk, тепидариум, лакониум
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 4582 денари (74 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи за сместување во петок и сабота)

 • Еднo ноќевање во алпин студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода, класичен турски амам, парна бања, солена бања, фински сауни, санариум - био сауна, иглу и ледена фонтана, Rain Walk, тепидариум, лакониум
 • Надворешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет

Двокреветна соба комфор
Минимално сместување - двајца возрасни
Максимално сместување - двајца возрасни со дете до 5.99 год.
дДокреветна соба егзекутив:
Минимално сместување - двајца возрасни
Максимално сместување - двајца возрасни со две деца до 11.99 год. или тројца возрасни
Алпин студио:
Минимално сместување - двајца возрасни
Максимално сместување - двајца возрасни со две деца до 11.99 год. или тројца возрасни

Hot Springs Medical and Spa Hotel се наоѓа во селото Бања, на 5 км од Банско.
Хотелот нуди внатрешен и надворешен базен со хидромасажери, детски базен, детски клуб и детско игралиште.
Гостите на хотелот уживаат во бесплатен пристап до бањата на хотелот, која вклучува сауна, био-сауна, парна бања, турска бања и просторија за солена вода. Бесплатен паркинг е достапен и на лице место!
Сите климатизирани соби имаат телевизор со рамен екран со сателитски канали и тераса со поглед кон планина или шума.
Некои простории располагаат со катче за дневен престој.Секоја соба вклучува сопствено купатило со када или туш и биде, бањарки, влечки и бесплатни тоалетни консумативи.
Гостите во хотелот можат да уживаат во богат домашен појадок и да уживаат во вечерата во ресторанот на лице место со отворена кујна.
Персоналот на рецепција може да организира јавање, пешачење и рафтинг, како и културни екскурзии и вински тури. Бесплатна WiFi е достапне низ целиот хотел.
Хотел Хот Спринг Медикал и СПА располага и со тениско игралиште, како и можност за изнајмување автомобила. Велинград е оддалечен 43 км, а растојанието до Боровец е 44 км.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени минимум  две лица во избран тип просторија.
 • Минимален престој за викенд е 2 ноќевања.
 • Доплата за дополнително сместување:
 • Дете 0 - 5,99 на редовно или дополнително легло - бесплатно.
 • Дете 6 - 11,99 на редовно легло - 25% од цената за двојно сместување.
 • Дете 6 - 11,99 на прв дополнителен кревет - 30 € на ден на база на пакетот.
 • Дете 6 - 11,99 на второ дополнителен кревет - 20 € на ден на база на пакетот.
 • * Постарото дете секогаш е предвдено како прво дете!
 • Возрасен / дете над 12 години на прв дополнителен кревет - 40 € на ден на база на пакетот.
 • Возрасен / дете над 12 години на втор дополнителен кревет - 30 € на ден на база на пакетот.
 • Единечно сместување - 80% од цената за двојно сместување.
 • Валидност на ваучер: од 07 септември до 22 декември 2021 година.
 • Понудата не важи за сите официјални празници.
 • Период на анулираве на резервации - до 7 дена пред датата за сместување.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 885/058 888.
 • Погледнете ги сите Услови и правила

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хот Спрингс Медикал и СПА Хотел

Бања 2778, Р. Бугарија
Ул. Втора 43
Тел.: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotsprings-spa.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хот Спрингс Медикал и СПА, Бања!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.09.2021 до 22.12.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.