СПА одмор во Бања Карлово - Хотел Царска бања

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Хотел Царска Бања, с. БањаХотел Царска Бања, во одморалиштето Бања, општина Карлово, е целогодишен хотелски комплекс, сместен во прегратките на Средна Гора и Стара Планина, на 170 км од Софија и 49 км од Пловдив. Типично за меката и пријатна клима во регионот, прекрасните паркови и минерални извори и локалната лековита торфена кал го прават одморалиштето претпочитано место за одмор и за лекување на бројни здравствени проблеми.

Royal Bath ви нуди бегство од напорното секојдневие. Модерен и скромен дизајн, пријателска услуга и одлична кујна, центар за рехабилитација со широк спектар на процедури, опремен со иновативна опрема што веднаш влијае на болката, разновидни релаксирачки и лековити терапии. Почувствувајте ја природата и разгалете ги вашите сетила.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1564 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Надворешен базен со лековита топла минерална вода (30-33 степени) - делумно покриен
 • Лежалка и чадор покрај базен
 • Паркинг
 • Интернет

* По Ваш избор можете да платите дополнително за ручек, вечера и / или спа-пакет.

Локација: Хотелскиот комплекс се наоѓа веднаш до градскиот парк, местото нуди можности за прошетка и релаксација во природа. Голем број придобивки од минералната вода создаваат одлични услови за „здраво прераѓање“.
Royal Bath има 27 пространи соби со балкони и 3 апартмани, стилски, удобно и практично опремени.
Комплексот ги обезбедува сите потребни удобности за релаксација и за организирање на разни видови настани. Задоволство е за деловните клиенти да спроведат обуки и семинари за компании во модерната конференциска сала опремена со потребната класа опрема. Капацитетот на салата е 80 места.
Ве очекуваме!

Услови на понудата

 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице.
 • Дете до 4 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • За дете од 4 до 14 години, сместено на дополнително легло се доплаќа на рецепција 9 € на ден, на база ноќевање со појадок.
 • За дете над 14 години, сместено на дополнително леглосе доплаќа на рецепција 16 € на ден, на база ноќевање со појадок.
 • За сместување во единечна просторија, се доплаќа на рецепција 9 € на ден.
 • За сместување во апартман се доплаќа на рецепција 21 € на ден.
 • Домашните миленици не се прифаќаат.
 • Пријавувањето во хотелот е по 14:00 часот, а одјавувањето - до 12:00 часот.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција во хотелот, при пријавување.
 • Валидност на ваучер: од 1 јули до 30 септември 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да купите ваучер на тел: +359 877/32 34 88.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Царска бања

Хотел Царска бања
Хотел "Царска бања"
Гр. Бања, община Карлово,
Област Пловдив, 4360, R. Бугариja
Ул. Липите № 26
Моб: +359 ******(рецепция)
Моб: +359 ******(маркетинг)
E-mail: [email protected]
Е-mail: [email protected]
Website: www.royalbath.bg

ВИП понудата е обезбедена од Хотел "Царска бања", гр. Бања

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2021 до 15.09.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.